Detroit, 05. 03. 2015 08.11 |

Češki novinec NHL moštva Detroit Red Wings Marek Zidlicky je odločil dvoboj z New York Rangers. Gostitelji so zmagali z golom v podaljšku (2:1).

Pristaši hokejskega moštva Detroit Red Wings so z nestrpnostjo pričakovali dvoboj z New York Rangers. Spopad dveh hokejskih velikanov je v preteklosti prinesel številne dobre, predvsem pa zelo trde obračune in tudi zadnji v Joe Louis Areni ni bil nič drugačen. Blestela sta vratarja Jimmy Howard (39 obramb) in Cam Talbot (29 obramb), ki sta ob živce spravljala številne kakovostne napadalce na eni in drugi strani.

Jimmy Howard je zaustavljal mogoče in nemogoče.
Jimmy Howard je zaustavljal mogoče in nemogoče. FOTO: Reuters

Justin Abdelkader je sicer gostitelje v vodstvo popeljal že v sedmi minuti, gostje pa so na začetku 18. minute izid poravnali na 1:1. In to je bilo tudi vse, kar zadeva gole v rednem delu dvoboja. Sledil je podaljšek, ki ga je po minuti in devetih sekundah z golom zaključil novinec Marek Zidlicky. "Občutek ne bi mogel biti boljši, saj je nekaj posebnega zabiti, ko sploh prvič igraš tu," je po dvoboju priznal zadovoljni Čeh in dodal: "Lepa zmaga!"

Zidlicky je postal sploh prvi novinec, ki je ob debiju zabil odločilni gol, odkar je vodstvo lige NHL sprejelo odločitev o 5-minutnem podaljšku, kar se je zgodilo v sezoni 1983/84, poroča Elias Sports Bureau.

Detroit Red Wings - New York Rangers 2:1 (podaljšek)
Anaheim Ducks - Montreal Canadiens 3:1
Winnipeg Jets - Ottawa Senators 1:3
Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 3:1