New York, 02. 01. 2018 07.44 |

V ligi NHL je bilo ponoči vse v znamenju tradicionalne novoletne zimske klasike. Tekmo na prostem na novega leta dan so po podaljšku dobili hokejisti New York Rangers, ki so na baseball igrišču Mets Citi Field v newyorškem športnem kompleksu Flushing Meadows v Queensu premagali Buffalo Sabres s 3:2.

Na jubilejni deseti zimski klasiki se je zbralo 41.821 gledalcev, ki so lahko videli pet golov. Rangers so po prvih dvajsetih minutah tekme pod odprtim nebom vodili že z 2:0. V polno sta zadela Paul Carey in Michael Grabner.

Buffalo je znižal zaostanek z zadetkom Sama Reinharta, ki je ob igralcu več zadel po 56 sekundah druge tretjine. Sablje iz mesta bizonov so poravnale izid po 27 sekundah tretje tretjine, ko je bil uspešen Rasmus Ristolainen. J.T. Miller je po koncu rednega dela vseeno poskrbel, da je zmaga na zimski klasiki ostala v New Yorku, ko je ob igralcu več zadel v tretji minuti podaljška. Miller se je odlično znašel pred vratarjem Buffala, potem ko se je plošček odbil po strelu njegovega soigralca Kevina Shattenkirka z razdalje. "Imel sem srečo, da sem na koncu prišel do tako lepega strela. Ne zgodi se ravno pogosto, da se plošček odbije prav na palico, kot se je zgodilo danes," je po obračunu razlagal junak dvoboja Miller.

Klasiko si je v živo ogledalo skoraj 42.000 gledalcev.
Klasiko si je v živo ogledalo skoraj 42.000 gledalcev. FOTO: AP

Izkazala sta se oba vratarja. Henrik Lundqvist je zaustavil 31 strelov Buffala, medtem ko je vratar Sabres Robin Lehner tekmo končal s kar 39 obrambami.

Ekipa Los Angeles Kings, za katero igra slovenski hokejski as Anže Kopitar, bo stopila na led v noči na sredo, ko bo gostovala pri Edmonton Oilers. Kralji so z 51 točkami drugi v razvrstitvi pacifiške skupine.

Buffalo Sabres - New York Rangers 2:3 (podaljšek)