Ljubljana, 16. 01. 2015 20.10 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 39. krogu mednarodne lige EBEL gostili beljaški VSV. Ljubljančani so izgubili s 2:4, zadnji gol so gostje dosegli v prazno mrežo. Prvič sta za moštvo Graz99 zaigrala slovenska reprezentanta David Rodman in Sabahudin Kovačević.

Hokejisti Telemacha Olimpije so tekmo proti Beljačanom načrtovali na odprtem drsališču na Trgu republike, a so jo zaradi slabih vremenskih obetov prestavili v dvorano Tivoli. To jim ni pomagalo do uspeha, saj je bil VSV boljši tako po golih(4:2), kot po strelih (36:23). Olimpija je izenačila na 1:1 še v prvi tretjini, drugo so dobili gostje z 2:0, v zadnjem delu so se zmaji približali na gol zaostanka v 57. minuti, a je s strelom v prazno mrežo tekmo dokončno odločil Darren Haydar 29 sekund pred koncem tekme.

Ljubljančani so le na trenutke igrali tako dobro in borbeno, da so bili enakovredni gostom. V prvi polovici tekme sicer še ni bilo kritično, saj so po hitrem vodstvu gostov že sredi tretjine izenačili. Številčne premoči sicer niso izkoristili, so pa zadeli takoj, ko se je Gerhard Unterluggauer vrnil na led, plošček je v mreži končal po strelu Matica Podlipnika. Toda že kmalu na začetku drugega dela so Beljačani dosegli nov gol, potem ko je Benjamin Petrik pobegnil in rutinirano premagal Chioda. Želje zeleno-belih, da bi spremenili izid in morda tudi potek tekme, je v 43. minuti ob izkoriščeni igri z igralcem več presekal Unterluggauer. Beljak je nato spet brez večjih težav obdržal naskok dveh golov, Ljubljančani pa so ob prvi pravi akciji v tej tretjini deset minut pred koncem sicer potisnili plošček v gol skupaj z vratarjem Lamoreuxom, vendar sodniki gola niso priznali. Vseeno se zmaji še niso predali, v 57. minuti pa je kapetan Aleš Mušič spretno podstavil palico po strelu Podlipnika za znižanje na 2:3. A upanje je bilo kratko, že 20 sekund zatem, ko so domači v 59. minuti skušali še brez vratarja doseči tretji gol, so namreč naredili napako, podarjeni plošček pa je Haydar poslal v prazen gol.

Slovenski okrepitvi za Graz99, tri točke za Marcela Rodmana

Ekipo iz Gradca sta okrepila slovenska reprezentanta David Rodman in Sabahudin Kovačević. Na prvi tekmi v moštvu, kjer je pomočnik trenerja Ivo Jan, igralec pa Miha Verlič, je k zmagi Graza99 pripomogel tudi David Rodman, ki je prispeval dve podaji ob zmagi v gosteh proti Sapi (2:4). Marcel Rodman pa ob zmagi celovškega KAC-a v gosteh proti Dornbirnu dosegel gol in dodal še dve podaji.

Hokejisti Telemacha Olimpije so izgubili v Tivoliju.