Olimpija dobila bitko za 'gajbo piva', Jesenice še drugič padle, tokrat s 3:0

Ljubljana, 13. 09. 2016 22.21 |

Hokejisti Olimpije so dobili tudi drugo pripravljalno tekmo pred začetkom sezone 2016/2017. Sij Acroni Jesenice so v Tivoliju padle s 3:0, kar pomeni, da so se zmage v bitki za 'gajbo piva' razveselili zmaji s skupnim izidom 4:0.

Olimpija je še drugič v manj kot tednu dni porazila hokejiste Jesenic.
Olimpija je še drugič v manj kot tednu dni porazila hokejiste Jesenic. FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so v Ljubljano pripotovali v močno okrnjeni postavi. Brez štirih branilcev, manjkali so namreč Aleš Kranjc, Martin Oraže, Aleš Jeklič in Nejc Berlisk. Poleg omenjene obrambne četverice sta manjkala tudi napadalca Urban Sodja in Jure Sotlar.

Zmago Olimpije so priigrali Aljaž Uduč, Jonathan Harty in Gal Koren. Uduč je zadel za vodstvo z 1:0 v 12. minuti tekme, v drugi tretjini pa sta piko na i postavila Harty – ta je zadel ob 'powerplayu' - in Koren, ki je mrežo gostov uspel zatresti tudi z nekaj sreče.