Olimpija na spektaklu 'ice fever' do prve zmage v sezoni

Pulj, 15. 09. 2012 00.19 |

Hokejisti Telemach Olimpije so na težko pričakovanem "ice feverju" v razprodani puljski areni s 3:2 ugnali zagrebški Medveščak. Zmaji so tako v tretjem krogu lige Ebel prišli do prve zmage v tej sezoni.

Hokejski spektakel v Pulju se je zaradi slabega stanja ledu začel uro in pol pozneje, kot je bilo predvideno. Da ne bi gledalci v tem času postali nejevoljni, so organizatorji poskrbeli na svojevrsten način, saj so med 7000 privržencev hokeja razdelili 6000 brezplačnih piv. Okoli 22.30 in po 20-minutnem preizkušanju ledu je šlo vendarle zares. Že od prve minute so varovanci Heikkija Mälkiäja dali gostiteljem vedeti, da se ne nameravajo predati brez boja, in se pogumno podali v napad. Takšna mentaliteta se je Ljubljančanom obrestovala v 14. minuti. Glavnino dela je opravil povratnik v "zmajevem gnezdu" Brock McBride, čigar strel je vratar Medveščaka Robert Kristan še uspel obraniti, nato pa je odbiti plošček v mrežo pospravil Michael Ratchuk. Da je bilo v sloviti puljski areni ozračje še nekoliko bolj gladiatorsko, sta z boksarskim vložkom poskrbela Scott Freeman in Andy Sertich, obračun pa se je končal brez očitnega zmagovalca.

"Ice Fever" je do zadnjega kotička napolnil puljsko areno.
"Ice Fever" je do zadnjega kotička napolnil puljsko areno. FOTO: Reuters

V drugi tretjini so se Zagrebčani podali v lov za izenačenjem, a Olimpija je imela v vratih odličnega Jerryja Kuhna. 26-letni Američan je na prvih dveh tekmah prejel kar 10 golov, tokrat pa je z nekaj odličnimi obrambami v obup spravljal napadalce Medveščaka. Tudi zmaji so bili odločeni še naprej napadati in nagrada je prišla v 32. minuti, ko je Freeman mojstrsko preigral obrambo gostiteljev na čelu s Kristanom in zadel za 2:0. Zagrebčani se niso uspeli pobrati po šoku, saj so minuto pred koncem druge tretjine slovenski prvaki zadeli še tretjič. Ob igri z igralcem več na ledu je po lepi akciji najprej poskušal Andrew Thomas, pri odbitem ploščku pa je bil najhitrejši Jaka Ankrst in natančno zadel.

Tretja tretjina se ni začela po okusu gostov. Že v tretji minuti se je namreč Tomislav Zanoški odločil za strel z razdalje in s kirurško natančnostjo premagal nemočnega Kuhna. Ta gol je hokejistom Medveščaka dal zalet. Pet minut pozneje je prednost Olimpije skopnela le na en gol. Po strelu Saše Martinovića se je pred vrati zmajev najbolje znašel Adam Naglich in napovedal še kako zanimiv konec tekme. Sledila je (pričakovana) ofenziva Zagrebčanov, ki so vse moči usmerili v napad, ob koncu so poskušali tudi z igro brez vratarja. Olimpiji bi se skoraj kaznovala nezbranost, ko je Žiga Pance z modre črte zgrešil prazna vrata, nato pa je Anthony Yelovich sam zadrsal proti Kuhnu, a na srečo zgrešil cilj. Zmaji so tako odbili vse nalete in prišli do prve zmage v tej sezoni lige Ebel.

Medveščak – Telemach Olimpija 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Zanoški (43.), Naglich (48.); Ratchuk (14.), Freeman (32.), Ankrst (39.)