Olimpija nemočna v avstrijski prestolnici pri Vienna Capitals

Dunaj, 02. 10. 2016 20.10 |

okejisti Olimpije so v tekmi 6. kroga lige Ebel v gosteh klonili proti dunajski ekipi Vienna Capitals z 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). To je bil še peti poraz zmajev v letošnji sezoni lige Ebel.

Ko so domači že v drugi minuti povedli z golom Jonathana Ferlanda, ki je bil uspešen iz drugega poskusa, prvi strel je vratar Jeff Frazee odbil, so domači navijači pričakovali pravi festival golov. A je bila Olimpija v nadaljevanju prve tretjina enakovreden tekmec, tudi po strelih (13-11), res pa je, da so gostje kar trikrat imeli igralca več, v tretji priložnosti pa je v 16. minuti Latvijec Kristaps Bazevics z močnim strelom z modre črte izenačil. Toda domači so vseeno na prvi odmor odšli s prednostjo, ko so napadalci drugega napada Dunaja izigrali goste in dosegli gol.

Pem je podal pri edinem zadetku Olimpije.
Pem je podal pri edinem zadetku Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Ključna za končni izid je bila druga tretjina. Olimpija se je dobro držala, čeprav so domači pritiskali, streljali z vseh položajev, a je Frazee branil odlično. Igra z igralcem več pa Ljubljančanom kljub golu v prvi tretjini ni stekla, ključni trenutku pa so bili ob koncu drugega dela, ko je najprej od 37. do 39. minute gostujoča ekipa napadala z dvema igralcema več, a brez pravega poskusa. Na drugi strani pa je 29 sekund pred koncem Dunaj svoj drugi "power-play" kronal s tretjim golom.

Na začetku zadnje tretjine so imeli zmaji še dvakrat igralca več, pa spet brez končnega uspeha, ob igri 4-4 pa so domači na koncu po hitrem protinapadu po podaji svojega nekdanjega člana Jamieja Fraserja in z zadetkom Jerryja Pollastroneja prišli do končnih 4:1.

Vienna Capitals - Olimpija 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)