Olimpija prestrašila Sejemsko dvorano, KAC odločil tekmo z zadetkom v prazno mrežo

Celovec, 21. 10. 2016 22.05 |

Sejemska dvorana v Celovcu je morala trepetati za zmago domačega KAC, ki se je resno prepotil za zmago nad Olimpijo (4:2). Obračun je ob pritisku zmajev odločil zadetek v prazno mrežo.

"Ledeni zmaji" ostajajo pri sedmih točkah v tekoči sezoni.
"Ledeni zmaji" ostajajo pri sedmih točkah v tekoči sezoni. FOTO: Damjan Žibert

Z istim tekmecem so se Ljubljančani pomerili že pred tremi dnevi v Tivoliju. Takrat so upali na nadaljevanje niza dveh zmag, a ni šlo, danes pa so bili blizu, toda v ponovljenem obračunu ljubljanskih zelenih zmajev in celovških rdečih so morali gostje priznati premoč 30-kratnim avstrijskim prvakom. Predvsem zaradi lastnih napak v obrambi in smole ter nezbranosti v napadu, zaradi česar je Olimpija ostala brez vsaj točke. Domači so pričakovano začeli ofenzivno in v sedmi minuti povedli, ko se je Jamie Lundmark sprehodil skozi obrambo zmajev in premagal Jeffa Frazeeja. Ta gol je dal dodatno moč Celovčanom, v 13. minuti pa se je z izjemno obrambo izkazal gostujoči vratar. A tudi on je bil ob številčni prednosti domačih v 16. minuti brez možnosti, ko so iz bližine spravili odbiti plošček v gol. V prvem delu so si Ljubljančani pripravili le eno resno priložnost, Maks Selan je močno sprožil v 17. minuti, David Madlener pa se je izkazal.

V drugem delu so že na začetku napadli gostje, že v 35. sekundi je po desni ušel Nik Pem, a je bil vratar Celovca na mestu, le nekaj sekund zatem pa je prodor po levi Gilbert Gabor končal z zadetkom za znižanje na 1:2. V 26. minuti je bila Olimpija blizu izenačenja. Strel Adisa Alagića je končal tik ob vratnici. Zato pa je zadel Jonathan Harty, ki je bil dovolj spreten po protinapadu. A že v 33. minuti so po še eni napaki ljubljanske obrambe domači dosegli tretji zadetek, ko Johannesu Bischofsbergerju ni bilo težko zadeti po lepi podaji. V zadnjem delu je bila zelena ekipa povsem blizu izenačenja v 57. minuti: imela je tri lepe priložnosti, Gabor je zatresel tudi okvir gola, potem pa je vratar domačih naslednji strel ubranil. Gostje so že minuto in pol pred koncem potegnili iz vrat Frazeeja, ker so želeli dobiti vsaj točko za nedoločen izid, a je 34 sekund pred koncem KAC z zadetkom na prazna vrata potrdil zmago s 4:2. Ljubljančane zdaj čaka dvojni domači spored, v nedeljo bodo gostili Bolzano, v ponedeljek pa še Dornbirn.