Ljubljana, 12. 09. 2015 20.24 |

Ljubljanski hokejisti so s porazom začeli novo sezono razširjenega avstrijskega prvenstva. Na svojem ledu so pričakali morske pse iz Innsbrucka, ki pa so bili nevarnejši in konkretnejši od ljubljanskih zmajev in se zasluženo veselili prvih treh točk v sezoni.

• Gola z dvoboja Telemach Olimpija - Innsbruck
    00:56
    Gola z dvoboja Telemach Olimpija - Innsbruck
  • Andrej Hebar po porazu z Innsbruckom
    01:32
    Andrej Hebar po porazu z Innsbruckom

V prvi tretjini sta ekipi prikazali bolj ali manj enakovredno, a dokaj previdno igro. V drugem delu je bila Olimpija v podrejenem položaju, bržčas tudi zaradi kar štirih dvominutnih kazni.

Ena teh je v 27. minuti botrovala tudi vodstvu gostov, ob izključitvi Anžeta Ropreta je namreč zadel David Schuller. Domači so najlepšo priložnost imeli sredi druge tretjine, in to ob dveh igralcih manj. Kapetan Aleš Mušič je ukradel plošček, drsal proti vratom, nad njim pa je nato prekršek napravil Jeff Ulmer. Domači navijači so zahtevali kazenski strel, toda sodniki so se odločili le za dvominutno kazen.

Trener Olimpije Fabian Dahlem
Trener Olimpije Fabian Dahlem FOTO: Damjan Žibert

V zadnji tretjini je dolgo kazalo, da bo ostalo pri 1:0. Gostitelji so se sicer trudili priti do izenačenja, toda strelsko-napadalski vidik je danes tudi po zaslugi nekdanjega vratarja Olimpije Andyja Chioda zatajil. Tudi ob priložnostih Gregorja Koblarja in Stefana Chaputa.

V izdihljajih tekme je domači trener Fabian Dahlem iz igre povlekel še vratarja Olivierja Roya in poskusil s šesterico v polju priti do vsaj točke. Toda po napaki na svoji polovici je v 60. minuti zadetek z modre črte v prazno mrežo dosegel branilec Innsbrucka Nick Schaus in odločil dvoboj.

Ljubljančane popravni izpit čaka že v nedeljo, ko bo v Tivoliju gostoval Beljak. Ta je danes doma izgubil proti Dornbirnu z 2:3.