Američani s 'petardo' v mreži Slovakov naslednji četrtfinalisti hokejskega turnirja

Pjongčang, 20. 02. 2018 06.33 |

Hokejska reprezentanca Združenih držav Amerike je še drugič na teh olimpijskih igrah premagala Slovaško, tokrat z visokih 5:1, v dvoboju ekip, ki jih je v skupinskem delu ugnala Slovenija, pa so si Američani priigrali četrtfinalno vozovnico.

Slovaki in Američani so se po neuspešnem snidenju v skupinskem delu olimpijskega turnirja, obe reprezentanci je senzacionalno ugnala slovenska izbrana vrsta, spet pomerili na južnokorejskem ledu. Tokrat je bila v igri četrtfinalna vozovnica, o tesnem obračunu pa za razliko od tistega v skupinskem delu, ko je bilo 2:1 za ZDA, tokrat ni bilo ne duha ne sluha.

Američani so hitro preboleli poraz proti Slovencem in se na račun Slovakov, s katerimi so se merili že v skupinskem delu, prebili v nadaljnje tekmovanje. FOTO: Stanko Gruden/STA

Prva tretjina se je sicer končala brez zadetkov, nato pa je v enem prvih napadov druge tretjine zadel Ryan Donato. Razpoloženi Troy Terry je sodeloval pri uvodnem in naslednjih dneh ameriških zadetkih, najprej je že manj kot minuto po golu Donata podal Jamesu Wisniewskemu, Mark Arcobello pa je po podaji Terryja v 34. minuti povišal že na 3:0.

Slovaki so se tik pred zadnjim premorom vsaj navidezno vrnili v igro, ko je z igralcem več mrežo ZDA zatresel Peter Čerešnak, a je bilo po polovici zadnje tretjine vse skupaj že odločeno. Garrett Roe je ob koncu 50. minute zatresel slovaško mrežo, ki jo je nato z igralcem več še zadnjič preluknjal še Donato s svojim drugim golom na tekmi v 57. minuti.