Raleigh, 11. 10. 2014 06.54 |

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so v noči na soboto odigrali le en dvoboj. Na ledeni ploskvi PNC Arene so igralci moštva Ney York Islanders s 5:3 premagali Carolina Hurricanes. Junak zmage 'otočanov' je bil vratar Jaroslav Halak.

Cilj New York Islandersov pred gostovanjem v PNC Areni je bil jasen – zmagati. Da si želijo točk so pokazali že ob prvem stiku s ploščkom, v 18. minuti dvoboja pa povedli. Prvi gol na dvoboju je dosegel Johnny Boychuk, dobro minuto kasneje pa je bilo že 2:0 (Brock Nelson). Ko je slednji na začetku drugega dela dvoboja povišal že na 3:0 je bilo jasno, da bodo gostitelji stežka kos zelo motiviranemu tekmecu, ki je ka 'letel' po ledeni ploskvi.

Brock Nelson
Brock Nelson FOTO: Reuters

Nathan Gerbe je sicer na začetku sklepnega dela obračuna uspel znižati na 3:1, a so gostje hitro vrnili udarec in se tako še bolj približali skalpu. Sploh, ko je na 5:1 povišal Travis Hamonic. Gostitelji so do izteka dvoboja sicer še dvakrat zatresli mrežo izvrstnega Jaroslava Halaka, a bliže kot na 5:3 se tekmecu niso uspeli približati. "V moštvu imamo nekaj novincev, ki so že pokazali, zakaj so se nam pridružili. Če jih bo v prihodnje na seznamu strelcev še več, lahko letos predstavljamo resno grožno tekmecem," je po zmagi povedal, s štirimi točkami najučinkovitejši posameznik dvoboja, Nelson.

Carolina Hurricanes - New York Islanders 3:5