Salzburg, 13. 04. 2014 21.21 |

Bolzano je zmagovalec lige Ebel v sezoni 2013/14. Odločilno peto finalno tekmo razširjenega avstrijskega hokejskega prvenstva proti Salzburgu je dobil s 3:2 po podaljšku, skupno pa je bil tako izid v zmagah prav tako 3:2. Odločilni gol v podaljšku je dosegel slovenski reprezentant Žiga Pance.

Za razplet finala je bilo na peti tekmi potrebnih 72 minut. V Salzburgu so domači, slovenski vratar Luka Gračnar je bil le na klopi, dvakrat povedli, a so gostje iz Južne Tirolske dvakrat izenačili. Nazadnje v 35. minuti, zadnji del pa se je končal brez zadetkov, zato so bili na sporedu podaljški. Mož odločitve je bil nato Žiga Pance, ki je v 72. minuti zadel po podaji Davida Lalibetra. Novinec v ligi Bolzano je tako postal prva neavstrijska ekipa v tem tekmovanju s končno zmago (v sezoni 2007/08 je ljubljanska Olimpija izgubila finale prav proti Salzburgu), pa čeprav so južnotirolski hokejisti zapravili vodstvo z 2:0 v finalnih zmagah in dovolili tekmecem izenačenje na 2:2, nazadnje pa so slavili na njihovem terenu.

Žiga Pance
Žiga Pance FOTO: Damjan Žibert

Salzburg je tako ostal brez pete zmage v ligi Ebel, a je vseeno že pred finalom postal avstrijski prvak, saj je tekmec iz druge države.