Pingvini do zmage tudi brez obolelega Crosbyja

Pittsburgh, 16. 12. 2014 07.39 |

Hokejisti NHL moštva Pittsburgh Penguins so s 4:2 odpravili Tampa Bay Lightning, čeprav so morali dvoboj odigrati brez obolelega zvezdnika Sidneyja Crosbyja.

"Za nami je izjemno težak obračun," je po zmagi povedal eden izmed junakov domače zmage, vratar Pittsburgh Penguinsov, Marc-Andre Fleury, ki je zaustavil 28 strelov in dodal: "Gre za izjemno moštvo, najbolj pa me je razveselilo, da so nekateri igralci dosegli sploh prvi gol odkrar igrajo NHL. Bili so ključnega pomena za našo zmago."

Evgeni Malkin
Evgeni Malkin FOTO: Reuters

Gostitelji so povedli z golom Brandona Sutterja, zasedba Tampa Bayja pa je izenačila v 20. minuti prvega dela, ko je bil natančen Jonathan Drouin. To je pingvine razhudilo do te mere, da so tekmecu zabili tri gole zapored. Najprej je bil natančen Bryan Rust, nato Steve Downie, sledil pa je še gol Briana Dumoulina. Tako 12 minut pred iztekom igralnega časa dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Tekmecem je dobre tri minute pred iztekom igralnega časa uspelo le nekoliko omiliti poraz (Nikita Kučerov).

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 4:2
New York Islanders - New Jersey Devils 3:2 (k. streli)
Buffalo Sabres - Ottawa Senators 5:4 (k. streli)