Pingvini drugič zapored

Pittsburgh, 03. 05. 2016 07.52 |

Severnoameriška hokejska elita nadaljuje z igranjem končnice, v noči na torek pa so bili aktivni Pittsburgh Penguins in Wasshington Capitals. Gostitelji so zmagali s 3:2 in v polfinalni seriji povedli z 2:1.

Patric Hornqvist in Tom Kuhnhackl sta z goloma v uvodni tretjini, Pittsburgh Penguinsom izdatno pomagala do lažjega dela v nadaljevanju tretjega obračuna konferenčnega polfinala z Washington Capitals. Po vodstvu z 2:0 so namreč gostitelji zaigrali bolj sproščeno in v 2. tretjini prednost še povišali. Z goloma Carla Hagelina so se povsem približali drugi zmagi v polfinalni seriji in vodstvu z 2:1 v zmagah, a gostje se niso predajali.

Matt Murray
Matt Murray FOTO: AP

Ko je v 49. minuti dvboboja gol dosegel Alex Ovečkin so se sprostili tudi gostje in čakali na napake obrambe pingivnov. Ta se je zgodila šele v izdihljajih dvoboja, ko je Justin Williams znižal zaostanek na vsega gol, a časa za izenačenje in morebitne podaljške je zmanjkalo. Junak zmage je bil sicer komaj 21-letni vratar Pittsburgha Matt Murray, ki je zaustavil kar 47 strelov na gol.

"Menim, da je bil prav on razlog, da so gostitelji uspeli zmagati," je po dvoboju priznal trener Washingtona Barry Trotz.