Plenilci po treh podaljških izenačili serijo z morskimi psi na 2:2

San Jose, 06. 05. 2016 08.52 |

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta bili ponoči na sporedu četrti tekmi polfinala zahodne konference. Nashville Predators je San Jose Sharks premagal s 4:3 šele po tretjem podaljšku, Dallas Stars pa je bil s 3:2 boljši od St. Louis Blues, prav tako po podaljšku.

Fischer (zgoraj desno) je odločil v tretjem podaljšku.
Fischer (zgoraj desno) je odločil v tretjem podaljšku. FOTO: AP

Pri obeh polfinalnih serijah še ni znan razplet, tako da bodo moštva prisiljena odigrati še vsaj dve tekmi, kajti skupni izid pri obeh je 2:2 v zmagah. V Nashvillu je dvoboj odločil Mike Fisher s svojim drugim zadetkom na tekmi, ki ga je dosegel po enajstih minutah in dvanajstih sekundah tretjega podaljška. Predatorji so s tem odigrali najdaljšo tekmo v zgodovini franšize, čeprav so že v prvi tretjini vodili z 2:1 po zadetkih Colina Wilsona (1.) in Fisherja (10.). Za tekmece je zadel Brent Burns (4.). Gostje so prek Joonasa Donskoja (35.) in Burnsa (47.) povedli s 3:2, podaljške pa je priigral James Neal (56.).

Precej krajši je bil dvoboj v St. Louisu, kjer je že po dobrih treh minutah dodatnega dela odločilni zadetek zabil Cody Eakin in utišal 19.700 gledalcev v areni Scottrade Center. Domači so z golom Vladimirja Tarasenka v 11. minuti povedli, Tarasenko pa je bil podajalec tudi pri izenačujočem zadetku Paula Stasnyja v 34. minuti, po katerem je bilo 2:2. Za Dallas sta bila uspešna Radek Faksa (25.) in Patrick Sharp (26.).