Po zmagi Minnesote Koptarjevi kralji zdrsnili na deseto mesto zahoda

New York, 21. 02. 2015 08.50 |

rvaki lige NHL, Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem, se vse bolj tresejo za končnico v letošnjem tekmovanju. V zahodni konferenci so po zmagi Minnesote na gostovanju v Edmontonu s 4:0, dvakrat je zadel Justin Fontaine, zdrsnili na 10. mesto.

• Vrhunci tekme Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs
    02:00
    Vrhunci tekme Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs
  • Vrhunci tekme New Jersey Devils - Vancouver Canucks
    01:54
    Vrhunci tekme New Jersey Devils - Vancouver Canucks

Kralji v neposrednem boju za osmo mesto zdaj za tri točke zaostajajo za Vancouvrom, ki je tokrat z 2:4 izgubil v New Jerseyju, za dve za San Josejem in za dve tudi za Calgaryjem, ki je doma izgubil z Anaheimom s 3:6. Prednost pred Minnesoto se je spremenila v zaostanke za točko.

Calgary je tekmo z vodilno ekipo pacifiške skupine dobro začel in po 40 minutah še vodil z 2:1, nato pa so se gostje iz Anaheima razigrali in v zadnjem delu za visoko zmago dosegli kar pet golov. V New Jereseyju je Zack Kassian dosegel oba gola za Vancouver in ga v zadnjem delu približal na 3:2. Tekmo je odločil Mike Cammalleri, ki je v 58. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi za končnih 4:2.

Hokejisti Minnesote so prišli do prepričljive zmage.
Hokejisti Minnesote so prišli do prepričljive zmage. FOTO: Reuters

Anže Kopitar bo ponoči s kralji gostoval v San Joseju. Za prvake lige bo gostovanje priložnost, da San Jose ulovijo po točkah in se spet približajo osmemu mestu, ki vodi v drugi del tekmovanja.

Buffalo Sabres - New York Rangers 1:3
Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 2:1
New Jersey Devils - Vancouver Canucks 4:2
St. Louis Blues - Boston Bruins 5:1
Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 1:4
Edmonton Oilers - Minnesota Wild 0:4
Calgary Flames - Anaheim Ducks 3:6