Washington, 17. 11. 2016 08.18 |

Pravo blamažo so si na gostovanju pri Washington Capitals v ligi NHL privoščili hokejisti Pittsburgh Penguins. Aktualni prvaki so izgubili s kar 1:7, glavni "krivec" pa je bil razpoloženi Lars Nicklas Bäckström. Na drugi tekmi večera so Calgary Flames po podaljšku slavili proti Arizona Coyotes (2:1).

• Vrhunci tekme Calgary Flames - Arizona Coyotes
    02:30
    Vrhunci tekme Calgary Flames - Arizona Coyotes
  • Vrhunci tekme Washington Capitals - Pittsburgh Penguins
    04:01
    Vrhunci tekme Washington Capitals - Pittsburgh Penguins

Onstran Atlantika, v severnoameriški hokejski ligi NHL, sta bila ponoči na sporedu le dva dvoboja. Zmage sta se veselili domači ekipi. Washington Capitals je s kar 7:1 odpravilo Pittsburgh Penguins. Sanjski večer je imel Lars Nicklas Bäckström, ki je vpisal kar pet točk, zadel je dva gola ter s podajami sodeloval pri še preostalih treh zadetkih. V Washingtonu je bilo vse v znamenju dvojice Bäckström - T.J. Oshie. Dva gola je prispeval tudi Oshie, ki je vsega skupaj končal s štirimi točkami na računu, saj je bil podajalec tudi pri dveh zadetkih. Washington je pred začetkom druge tretjine vodil že z razliko 4:0, v prvi tretjini sta zadela Oshie in Bäckström, v drugi tretjini se je na seznam strelcev vpisal Dimitrij Orlov. V zadnji tretjini pa so zadeli še Justin Williams, Aleksej Ovečkin, izid pa je postavil Bäckström. Častni zadetek za aktualne lastnike prestižnega Stanleyjevega pokala je prispeval Phil Kessel.

Ovečkin (desno) se bori za plošček ob Krisu Letangu.
Ovečkin (desno) se bori za plošček ob Krisu Letangu. FOTO: AP

Tekma v Calgaryju v kanadski provinci Alberta se ni končala po rednem delu. Češki reprezentant Michael Frolik je razveselil navijače domačega kolektiva, ko je zadel v prvi minuti podaljška za zmago Calgary Flames z 2:1 proti Arizona Coyotes.