Prvaki še naprej brez zmage

Phoenix, 12. 10. 2014 06.29 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so na začetku letošnje sezone vknjižili še drugi poraz. Tokrat so jih po podaljšku premagali igralci moštva Arizona Coyotes. Odločilni gol za končnih 3:2 je zabil Oliver Ekman-Larsson.

Tyler Toffoli
Tyler Toffoli FOTO: Reuters

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings tudi po drugem dvoboju letošnje sezone ostajajo brez zmage. Anže Kopitar in druščina so se sicer na gostovanje h kojotom Arizone odpravili prepričani v zmago in bili dolgo na pravi poti. Po dobri minuti igre so namreč povedli z golom Tannerja Pearsona, v prvi tretjini pa so uspeli po zaslugi Jeffa Carterja vodstvo v 13. minuti še povišati. V zaključku prvega dela pa so nekoliko 'zaspali' kar so gostitelji hitro izkoristili in ob igralcu več na ledeni ploskvi, zatresli mrežo Jonathana Quicka.

Gol je dal domačinom očitno prepotrebnega elana, saj so uspeli v 31. minuti izid poravnati. Mrežo kraljev je zatresel Mikkel Boedker in izid poravnal na 2:2. In, ker sta mreži obeh vratarjev mirovali vse do konca, je sledil podaljšek. Bolj zbrano so ga odigrali domačini, ki so 14 sekund pred iztekom igralnega časa še drugič na dvoboju izkoristili prednost igralca več na ledu in zmagali. Odločilni gol na dvoboju je zabil Oliver Ekman-Larsson.