Nashville, 17. 05. 2017 07.41 |

Branilec Roman Josi je slabe tri minute pred koncem ob igri z igralcem več na ledu zaključil preobrat ekipe Nashville Predators, ki je na tretji tekmi finala zahodne konference slavili proti Anaheim Ducks (2:1). Ravno z 2:1 ekipa iz mesta countryja zdaj vodi v zmagah pred naslednjim obračunom v domači dvorani, nato se serija seli v Kalifornijo.

Hokejisti moštva Nashville Predators so v tretji tekmi finala zahodne konference severnoameriške lige NHL v domači dvorani premagali Anaheim Ducks z 2:1 in v dvoboju na štiri zmage prav tako povedli z 2:1. Četrta tekma v Nashvillu bo na sporedu v četrtek, nato se serija seli v Kalifornijo. Tekmo je v 58. minuti ob igralcu več na ledu odločil Roman Josi. Pred tem je v drugi tretjini za Anaheim vodilni zadetek dosegel Corey Perry (36.), v tretjem delu je izenačil Filip Forsberg (44.). "Vedeli smo, da je le vprašanje časa, kdaj bomo dosegli gol ali dva. To je bila ena naših najboljših predstav v končnici," je po tekmi v Bridgestone Areni povedal igralec plenilcev Ryan Ellis in s tem potrdil statistiko tekme, ki je bila močno v prid Nashvilla. Ekipa iz mesta countryja je bila v razmerju strelov na gol kar s 40:20 boljša od hokejistov iz Anaheima.

Branilec račkov Hampus Lindholm se je pred vrati prerival s Harryjem Zolnierczykom in vratarjem Johnom Gibsonom ob strelu domačega centra Coltona Sissonsa. FOTO: AP