Anaheim, 29. 12. 2014 07.40 |

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so z goloma Francoisa Beauchemina in Cama Fowlerja, po podaljšku premagali Vancouver Canuks (2:1). Odločitev je padla v tretji minuti dodatka igralnemu času.

Hokejisti Vancouvra so imeli na ledeni ploskvi Honda Centra, kjer je domači Anaheim spodbujalo 17374 gledalcev, vodstvo z 1:0. V drugi tretjini je namreč zanj poskrbel Yannick Weber, a prednosti do izteka igralnega časa, v izjemno trdem obračunu, niso uspeli ohraniti. Potem, ko je sredi zadnje tretjine za 1:1 zabil Francois Beauchemin, so imeli domačini pobudo, veliko lepih priložnosti za zmago, a mreža gostov se ni več zatresla.

Cam Fowler je poskrbel za zmago račkov.
Cam Fowler je poskrbel za zmago račkov. FOTO: Reuters

Vse do sredine podaljška, ko je ponujeno izkoristil Cam Fowler in zabil za končnih 2:1. "Skozi končnico se težko prebiješ z visokimi zmagami. Predvsem je manj tekem, ko padejo več kot štirje goli. Ravno zaradi tega je potrebno znati zmagovati dvoboje, ko padejo maksimalno trije goli. Mi smo takšnih letos odigrali veliko," je po zmagi povedal strelec odločilnega gola Fowler.