Mora s pomočjo bratov Kopitar do zmage

Mora, 22. 09. 2012 18.18 |

Anže Kopitar je odigral prvo tekmo za Moro in skupaj z bratom Gašperjem pomagal švedskemu moštvu, da je zmagalo. Po kazenskih strelih je bila Mora s 5:4 boljša od Djurgardna.

V Mori je pred tekmo vladala velika evforija, v dvorani FM Mattson Arena se je zbralo 4310 gledalcev, ki so navdušeno pozdravili zmago proti tekmecu iz Djurgardna. Mora, ki igra v t. i. ligi Allsvenskan, drugi po kvaliteti na Švedskem, je sicer povedla z 2:0, a so gostje pripravili preobrat in do konca prve tretjine izenačili na 2:2, nato pa v drugem delu že povedli s 4:2. Gostitelji so izenačili v zadnjih petih minutah rednega dela, v 56. in 59. minuti. Gol za znižanje na 3:3 v 56. minuti je dosegel Gotto ob igralcu več, podala pa sta oba Kopitarja, Anže in Gašper. Mlajši si je prislužil tudi dveminutno kazen v končnici tekme, vendar je po rednem delu ostalo pri izidu 4:4. V podaljšku golov ni bilo, v izvajanju kazenskih strelov pa so bili boljši domači in zmagali z 1:0, skupno pa s 5:4. Edini gol je dosegel Viksen, Anže Kopitar pa ni uspel zadeti pri svojem poskusu. Moštvo More je bilo boljši tekmec tudi po statistiki, saj je bilo razmerje v strelih kar 42:15 v njihovo korist.