Slovenci boljši tudi od severnih sosedov

Ljubljana, 19. 04. 2015 20.15 |

Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnji domači pripravljalni tekmi v sklopu priprav na svetovno prvenstvo s 4:3 ugnala Avstrijce. Odločilni gol za zmago je prispeval Jeseničan Robert Sabolič.

Slovenska hokejska reprezentanca je po napornih pripravah odigrala še zadnjo prijateljsko tekmo pred domačimi gledalci. V sklopu priprav na svetovno prvenstvo na Češkem je četa Matjaža Kopitarja gostila stare znance Avstrijce, po uvodni tretjini brez golov, so gledalci v drugem delu prišli na svoj račun. Avstrijska mreža se je namreč zatresla kar trikrat (Žiga Pance, Ken Ograjenšek, Jan Muršak), slovenska pa dvakrat (Huber, Mitterdorfer).

Jan Muršak
Jan Muršak FOTO: Damjan Žibert

V sklepnem delu obračuna so bili konkretnejši gostitelji dvoboja, si priigrali kar nekaj lepih priložnosti za povišanje prednosti, a rezultat se ni spremenil. So pa nepazljivost v slovenski obrambi izkoristili naši severni sosedi in prek Daniela Wogerja prišli do izenačanja slabih osem minut pred iztekom igralnega časa. A risi so po izenačenju ostali zbrani, oblegali avstrijska vrata in Robert Sabolič je poskrbel za novo slovensko vodstvo.

Tega Slovenci niso več izpustili iz rok in vknjižili novo zmago v sklopu priprav na vrhunec letošnje sezone.