Slovenci turnir evropskega izziva v Katovicah začeli s prepričljivo zmago nad domačini

Katovice, 09. 02. 2017 21.32 |

Slovenski hokejisti so na turnirju Evropskega izziva v prvem krogu v poljskih Katovicah premagali domačine s 4:1. Na prvi tekmi so Ukrajinci po podaljšku strli odpor Italijanov (4:3).

Kapetan Urbas je bil med glavnimi junaki zmage nad Poljsko v Katovicah.
Kapetan Urbas je bil med glavnimi junaki zmage nad Poljsko v Katovicah. FOTO: Reuters

Poljake je v vodstvo v Katovicah, kjer so si prav lani aprila slovenski hokejisti priborili vozovnico za elitno divizijo svetovnega prvenstva, popeljal 24-letni hokejist Krakowa Damian Kapica. Slovenci v prvi tretjini niso dosegli gola, zato pa so bili dvakrat natančni v drugi tretjini. Na 1:1 je izenačil mladi, 19-letni Žan Jezovšek, drugi zadetek za rise pa je ob dveh igralcih več na ledu dosegel Miha Verlič. Na 3:1 je v tretji tretjini povišal kapetan Jan Urbas, ki je bil sicer med podajalci pri drugem zadetku ob številčni premoči Slovencev. Da je bila vloga kapetana na prvi tekmi še toliko bolj pomembna, je za piko na i na prazna poljska vrata v zadnji minuti zabil za končnih 4:1 v korist Slovenije. V naslednjih dneh rise čakata še tekmi z Italijo in Ukrajino.

Poljska – Slovenija 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)