Budimpešta, 13. 04. 2014 20.30 |

Slovenska hokejska reprezentanca je pred odhodom na svetovno prvenstvo prve divizije odpotovala na Madžarsko, kjer se je na pripravljalnem obračunu pomerila z domačini in z izjemno zadnjo tretjino prišla do zmage s 4:0.

Slovenska hokejska reprezentanca se je morala pošteno potruditi za zmago nad Madžari. Potem, ko so bili izbranci Matjaža Kopitarja v četrtek boljši od Avstrijcev (3:2), jih je tokrat čakala še ena zelo kakovostna zasedba. Mrežo gostiteljev dvoboja v Budimpešti je načel kapetan Tomaž Razingar, ki je kot prvi mrežo zatresel šele v 11. minuti drugega dela, 1:0 pa je bil tudi izid po 40 minutah dvoboja.

A v sklepnem delu dvoboja je igra slovenske izbrane vrste stekla. Kopitarjevi izbranci so dosegli še tri gole (Aleš Mušič, Jan Muršak in Rok Leber) in si pred nadaljevanjem priprav in potjo na SP nekoliko okrepili samozavest. To bo še kako pomembno, saj na tekmovanju ne bo Roka Tičarja, Aleša Kranjca, Žige Jegliča in Roberta Saboliča. Vse namreč čaka nastop v finalu elitnega nemškega prvenstva (DEL).