Sparks Toronto izstrelil do nove zmage

Toronto, 01. 12. 2015 07.43 |

Hokejisti NHL moštva Toronto Maple Leafs so, zahvaljujoč izjemnemu vratarju Garretu Sparksu, s 3:0 premagali Edmonton Oilers. Junak gostiteljev je zaustavil vseh 24 poizkusov tekmeca.

Že pred dvobojem v Air Canada Centru je bilo jasno, da bo kanadski obračun med domačim Torontom in gosti iz Edmontona, nekaj posebnega. In bil je. Trd hokej, izjemen boj za vsak plošček in en junak – vratar Garret Sparks! Čuvaj mreže gostiteljev je namreč zaustavil prav vseh 24 poizkusov tekmeca in tako tlakoval pot do zmage izbrancem Mikea Babcocka.

Garret Sparks
Garret Sparks FOTO: Reuters

Ti so v prvi tretjini enkrat zatresli mrežo nasprotnika (Leo Komarov), v drugem delu sta mreži obeh vratarjev mirovali, domači gledalci pa so na svoj račun vnovič prišli v sklepnem delu dvoboja. V 48. minuti je Nazem Kadri povišal na 2:0, v samem zaključku pa je Komarov, z drugim golom na dvoboju, zabil za končnih 3:0. "Vse je šlo, kot po maslu," je po dvoboju razlagal junak v domači zasedbi Sparks in nadaljeval: "Ko sem v prvi tretjini ohranil mrežo nedotaknjeno, sem si želel, da bi bilo tako, tudi v drugi tretjini. Nekajkrat sem imel obilico sreče, ampak mi je zneslo. Pred sklepnim delom dvoboja sem si rekel, da me ne bodo zlahka ugnali. Vedel sem, da se bodo morali za to pošteno potruditi. Branilci so mi pri izpolnitvi naloge izdatno pomagali. Res imajo veliko zaslug za moj shootout!"