Tampa izsilila sedmo tekmo

Detroit, 28. 04. 2015 07.35 |

Hokejisti NHL moštva Tampa Bay Lightning so izsilili sedmo tekmo prvega kroga končnice, potem, ko so sredi Detroita s 5:2 ugnali Red Wingse. Z dvema goloma je v noči na torek zablestel Tyler Johnson.

Hokejisti NHL moštva Detroit Red Wings so v Joe Louis Areni pričakovali zmago in napredovanje v drugi krog končnice boja za Stanleyjev pokal. A zaman, saj so naleteli na izjemno razpoloženega tekmeca, ki je Po 12 minutah igre vodil že z 2:0. Po golu Tylerja Johnsona je mrežo tekmeca zatresel še Jason Garrison. In tudi nadaljevanje je bilo podobno, saj je strelam uspelo prek Johnsona na polovici dvoboja še povišati prednost.

Tyler Johnson
Tyler Johnson FOTO: Reuters

Nekaj upanja je rdečim krilom vlil Tomas Tatar, ki je v drugi tretjini uspel znižati ob igralcu več na ledu, na začetku sklepnega dela pa je dosegel še drugi gol. A bliže izbranci Mikea Babcocka niso mogli. Alex Killorn, in ob igralcu manj na ledeni ploskvi še Cedric Paquette, sta zapečatila usodo tekmeca, ki bo na sedmem obračunu iskal pot v naslednji krog končnice.

"Tokrat nam je do zmage pomagalo dejstvo, da smo bili nekoliko hitrejši in si ustvarjali več prostora za gol. Veliko smo se gibali in oteževali delo tekmecu," je bil po zmagi zadovoljen junak skalpa gostov Johnson.