Tampa z zanesljivim Bishopom do izenačenja, Washingtonu presodil nekdanji član Fehr

Washington, 01. 05. 2016 09.29 |

Ekipa Tampa Bay Lightning je v severnoameriški ligi NHL doma premagala New York Islanders s 4:1 in skupni izid v zmagah izenačila na 1:1. Slednje je uspelo tudi igralcem Pittsburgh Penguins, ki so na gostovanju ugnali Washington Capitals z 2:1.

Hokejisti Tampe so prišli do izenačenja v seriji z New Yorkom. Blestel je vratar Bishop (levo) FOTO: AP

Za Tampo je dva zadetka dosegel Tyler Johnson, uspešna pa sta bila tudi Jonathan Drouin in Victor Hedman; Ben Bishop je zaustavil 19 strelov. Premagal ga je le Nikolaj Kulemin v 16. minuti, ko so imeli gostje igralca več na ledu in znižali na 1:2. Potem so prevladovali domači, ko so končni izid postavili dobri dve minuti pred koncem, ko je prazno mrežo zadel Johnson.

Pittsburgh je slavil v ameriški prestolnici, srečanje pa je proti svojim nekdanjim soigralcem odločil Eric Fehr štiri minute in pol pred koncem, ko je v gol preusmeril podajo Jevgenija Malkina do Bradena Holtbyja. Gostje, pri katerih je 23 obramb zbral Matt Murray, so po zadetku Carla Hagelina dolgo vodili. Z igralcem več na ledu je na začetku tretje tretjine izenačil Marcus Johansson.