Tavares dvakrat zabil in enkrat podal

New York, 17. 11. 2015 08.10 |

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo ponoči na sporedu šest tekem. Ekipa New York Islanders je slavila na domačem ledu s kar 5:2 proti Arizona Coyotes. John Tavares je za deseto zmago otočanov in tretje mesto v metropolitanski skupini zabil dva gola in dodal še podajo.

John Tavares, junak zmage Islanders nad Coyotes.
John Tavares, junak zmage Islanders nad Coyotes. FOTO: Reuters

Hokejisti Montreal Canadiens so doma dobili kanadski derbi z Vancouver Canucks s 4:3 po podaljšku, zmagoviti gol je dosegel David Deshamais v četrti minuti podaljška. Florida Panthers je na domačem ledu v derbiju atlantske skupine le strla odpor Tampa Bay Lightning, podaljšek je 21 sekund pred zvokom sirene preprečil Aaron Ekblad za zmago domačih 1:0.

V Raleighu v Severni Karolini so zmago slavili hokejisti Anaheim Ducks, ki so s 4:1 potopili domačo ekipo Carolina Hurricanes. Pri racmanih je bil najbolj razpoložen Carl Hagelin z zadetkom in dvema podajama. Podaljšek je odločil tudi tekmo v Ontariu. Detroit Red Wings je domačo ekipo Ottawa Senators premagal s 4:3, odločilni gol je v tretji minuti podaljška zabil Tomaš Tatar.

Junak tekme v St. Louisu je bil David Backes, ki je za domačo ekipo Blues zadel dva gola in prispeval še podajo, St. Louis Blues pa je Winnipeg Jets premagal s 3:2.