Buffalo, St. Louis, 10. 11. 2016 07.49 |

Za nami je napet večer v severnoameriški hokejski ligi NHL, kjer se nobena od treh tekem ni končala po rednem delu. Po podaljšku sta nato slavila ekipi Chicago Blackhawks in Columbus Blue Jackets, po kazenskih strelih pa so na gostovanju pri Buffalo Sabres slavili Ottawa Senators.

• Vrhunci tekme St. Louis Blues - Chicago Blackhawks
    02:30
    Vrhunci tekme St. Louis Blues - Chicago Blackhawks
  • Vrhunci tekme Buffalo Sabres - Ottawa Senators
    02:34
    Vrhunci tekme Buffalo Sabres - Ottawa Senators

Hokejisti Ottawe Senators so po kazenskih strelih z 2:1 v gosteh premagali Buffalo Sabres, z istim izidom pa so bili igralci Chicago Blackhawks na tujem ledu po podaljšku boljši od St. Louis Blues. Prav tako po podaljšku je ekipa Columbus Blue Jackets v tretji tekmi večera doma s 3:2 odpravila Anaheim Ducks. Ekipa Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bo igrala v noči na petek po slovenskem času z Montreal Canadiens.

V St. Louisu so se spopadli Carlu Gunnarson (v sredini), Nick Schmaltz in Jonathan Toews. FOTO: AP

Chicago je v St. Louisu nadaljeval zmagoviti niz, zabeležil je sedmo zaporedno zmago in se je še utrdil na prvem mestu zahodne konference, skupno pa zaostaja le za Montreal Canadiens. Dolgo časa je kazalo, da bo zmagal že v rednem delu, saj je po golu Slovaka Mariana Hosse vodil vse do 58. minute, ko je izenačil Alex Pietrangelo. Da pa je vendarle prišel do zmage, je že v 25. sekundi podaljška poskrbel Rus Artem Panarin, ki je v statistiko vpisal dve točki, pri prvem golu je bil namreč podajalec. Po podaljšku so zmagali tudi igralci Columbus Blue Jackets. Proti Anaheim Ducks so po prvi tretjini z goloma Booneja Jennerja in Brandona Saada vodili z 2:0, a sta Rickard Rakell in Nick Ritchie poskrbela za izenačenje. Tekmo je v drugi minuti podaljška odločil Zach Werenski. Na tekmi med Buffalom in Ottawo je bil po rednem delu izid 1:1, junak zmage gostov pa je postal vratar Mike Condon, ki je ubranil 31 strelov in tudi dva kazenska.

Buffalo Sabres ‒ Ottawa Senators 1:2**
St. Louis Blues ‒ Chicago Blackhawks 1:2*
Columbus Blue Jackets ‒ Anaheim Ducks 3:2*