V Pittsburghu jih je padlo kar devet

Pittsburgh, 03. 01. 2015 08.00 |

Hokejisti NHL moštva Pittsburgh Penguins so Tampa Bay Lightningsom zabili kar šest golov in dosegli zanesljivo zmago s 6:3. Kdo je gospodar na ledeni ploskvi v Consol Energy Centru je bilo jasno že po 14 minutah čiste igre, ko so gostitelji zadeli kar trikrat.

Hokejisti NHL moštva Pittsburgh Penguins so imeli pred dvobojem s Tampa Bay Lightnings en sam cilj – zmagati! O željah je jasno govorila tudi njihova napadalna igra, s katero so do 14 minute zabili že tri gole, tekmecu pa dovolili, da je le enkrat zatresel mrežo Thomasa Greissa. Tudi v nadaljevanju so bili gostitelji gospodarji na ledeni ploskvi Consol Energy Centra.

Thomas Greiss
Thomas Greiss FOTO: Reuters

Čeprav je Victor Hedman uspel znižati na 3:2, je hitro sledil odgovor Christiana Ehrhoffa in pingvini so vnovič vodili z dvema goloma prednosti. Alex Killorn je poskrbel, da so nekdanji prvaki vnovič težko dihali na začetku sklepnega dela dvoboja (4:3), sledila pa sta odgovora Steva Downieja, ki je do izteka igralnega časa dvakrat zatresel mrežo tekmeca in potrdil zmago čete Mikea Johnstona.

"Takoj, ko smo se odločili za nakup Davida Perrona je bilo vsem jasno, da si želimo igrati s tremi izvrstnimi centri. To so Sidney Crosby, Jevgeni Malkin in Brandon Sutter. Uživam ob njihovi igri 4-4. Prav oni so naša največja moč," je po zmagi povedal Johnston.

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 6:3
Buffalo Sabres - Florida Panthers 0:2
New Jersey Devils - Montreal Canadiens 2:4
Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 2:1
Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 3:1
Calgary Flames - New York Islanders 1:2
Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 2:1 (k. streli)
Anaheim Ducks - St. Louis Blues 4:3