V Tivoliju odjeknila prva petarda. 'Odvrgli' so jo Capitals

Ljubljana, 18. 11. 2016 21.59 |

Hokejisti Olimpije so v tekmi 20. kroga lige Ebel izgubili z dunajsko ekipo Vienna Capitals z 2:5 (0:2, 0:3, 2:0). To je bilo prvič v tej sezoni lige Ebel, da je nasprotnik Olimpiji v Tivoliju zabil natanko pet golov.

To je bil še 16. ligaški poraz Olimpije, ki je trdno prikovana na zadnje mesto lige Ebel. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljanski hokejisti so v prejšnjem krogu prekinili serijo porazov in po podaljšku v gosteh premagali Fehervar. A danes je ljubljansko ekipo, ki je kljub točkama iz Szekesfehervarja prepričljivo na zadnjem mestu mednarodnega tekmovanja, čakala še precej zahtevnejša naloga, saj je v goste prišla druga ekipa lige. Dunajčani so za nameček v zadnjem krogu izgubili z Innsbruckom doma s 7:9 in so na ta način prišli v Tivoli še bolj lačni dokazovanja. Nazadnje so dosegli pričakovano zmago, domači pa so se v zadnjem delu z dvema zadetkoma izognili polomu.

Dunajčani so do vodstva prišli v 11. minuti, ko je domačega vratarja Jeffa Frazeeja po podaji Jonathana Ferlanda prvi premagal Jerry Pollastrone, le tri minute pozneje pa je bil celo ob igralcu manj uspešen Kelsey Tessier, ki je v samostojnem prodoru še drugič zatresel mrežo domačih. V drugi tretjini so domači morali še trikrat pobirati plošček iz mreže. Vratarja Frazeeja so Dunajčani najprej premagali v razmaku dveh minut za 4:0, potem pa dodali še peti gol.

Dunajčani so se zadovoljili z visoko prednostjo, ki jim je zagotovila novo zmago. V zadnjem delu se tako niso več naprezali, nekoliko bolj sproščen pristop pa so izkoristili zeleno-beli. Najprej je ob izenačenih močeh Sacha Guimond pospravil odbiti plošček v gol in poskrbel, da vratar David Kickertt ni več mogel računati na "shutout", tik pred koncem tekme pa so Ljubljančani izkoristili še igro z igralcem več in postavili končnih 2:5.

Olimpija - Vienna Capitals 2:5 (2:0, 3:0, 2:0)