Vancouver občutil kraljevo moč, Kopitar podal in zabil

Los Angeles, 09. 11. 2014 08.02 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v noči na nedeljo sijali v vsem svojem sijaju. Zasedbi Vancouver Canucks so nasuli kar 5 golov in prejeli le enega. Izid je na 3:0 povišal Anže Kopitar.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Marian Gaborik, Jake Muzzin in Anže Kopitar so že v prvi tretjini dvoboja pokazali, kdo je gospodar Staples Centra. Ko je bilo sredi druge tretjine na semaforju že 4:0 za gostitelje (Tyler Toffoli) pa je bilo jasno, da njihova zmaga, ob nerazpoloženih Vancouver Canucksih, ni več ogrožena. Četa Daryla Sutterja je delovala, kot dobro namazan stroj. Tudi v sklepni del dvoboja so kralji krenili z golom (Jeff Carter) in le še vprašanje je bilo, kako visok bo poraz gostov.

Po zaslugi Chrisa Higginsa so uspeli izid v samem zaključku znižati na 5:1, kar je bil tudi končni izid dvoboja. Ob tem dodajmo, da je bilo razmerje v strelih kar 36:19 v korist zmagovalcev.

Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 5:1
Florida Panthers - Calgary Flames 4:6
Toronto Maple Leafs - New York Rangers 5:4
Ottawa Senators - Winnipeg Jets 1:2 (kazenski streli)
Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche 4:3
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:3 (podaljšek)
Dallas Stars - San Jose Sharks 3:5
Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 1:6