Vancouver uprizoril preobrat, a na koncu zavoljo gola Tomaša Tatarja ostal prekratek za zmago

Vancouver, 07. 11. 2017 08.10 |

V ligi NHL so ponoči odigrali šest obračunov. Na štirih tekmah so slavila domača moštva, na dveh so bili uspešnejši gostujoči hokejisti. Vancouver je izgubil na domačem ledu, ko je nadoknadil zaostanek dveh golov, a je zmaga šla vseeno v Detroit (3:2).

Tatar je odločil obračun v Vancouvru.
Tatar je odločil obračun v Vancouvru. FOTO: AP

Zadnji obračun hokejskega večera je bil odigran na pacifiški obali Kanade v jutranjih urah po srednjeevropskem času. Hokejisti Detroit Red Wings so vodili že z 2:0, zadela sta Darren Helm in Martin Frk, ko so se v zadnji tretjini domači hokejisti vrnili ter poravnali izid na 2:2. Za domače sta zadela Denil Sedin in Michael Del Zotto. Vse je kazalo, da bo o zmagovalcu odločal podaljšek. A je minuto in 14 sekund pred koncem Slovak Tomaš Tatar poskrbel, da je zmaga šla v Detroit.

Hokejisti Toronto Maple Leafs so šele po kazenskih strelih ugnali novinca v ligi NHL Vegas Golden Knight za domačo zmago s 4:3. Tudi moštvo Washington Capitals je na domačem ledu za zmago nad Arizona Coyotes potrebovalo podaljšek s 3:2 (podaljšek). Po sedmih minutah tekme v Washingtonu je bilo že 2:0 za gostujoče moštvo iz Arizone. A so se prestolniki vrnili ter z zadetkom ruskega zvezdnika Aleksandra Ovečkina v drugi tretjini izsilili podaljšek. Z zadetkom Johna Carlsona v peti minuti podaljška pa je zmaga ostala doma.

Domačih zmag so se veselili tudi v Bostonu in New Yorku. Hokejisti Bruins so s 5:3 premagali Minnesota Wild, Rangers pa so bili s 5:3 boljši od Columbus Blue Jackets. Ekipa Winnipeg Jets je v gosteh s 4:1 premagala Dallas Stars.

Toronto Maple Leafs - Vegas Golden Knight   4:3 (kazenski streli)
Washington Capitals - Arizona Coyotes       3:2 (podaljšek)
Boston Bruins - Minnesota Wild              5:3
New York Rangers - Columbus Blue Jackets    5:3
Dallas Stars - Winnipeg Jets                1:4
Vancouver Canucks - Detroit Red Wings       2:3