Chicago, 31. 12. 2016 08.08 |

V hokejski ligi NHL so bile na sporedu štiri tekme. Carolina je s 3:2 premagala Chicago, St. Louis Blues je klonil proti Nashvillu z 0:4, San Jose je z 2:0 odpravil Philadelphio, Vancouver pa je po podaljšku s 3:2 ugnal Anaheim.

• Vrhunci tekme Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks
    02:34
    Vrhunci tekme Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks
  • Vrhunci tekme St. Louis Blues - Nashville Predators
    03:03
    Vrhunci tekme St. Louis Blues - Nashville Predators

V Carolini je prvi zadel Chicago preko Michala Kempnyja. Elias Lindholm je izenačil, Lee Stempniak pa domače popeljal v vodstvo. V tretji četrtini je za 3:1 zadel Jay McClement, končni izid je postavil Vinnie Hinostroza. V Saint Louisu je prvi gol padel v drugi tretjini, ko je najprej zadel Yannick Weber, za njim pa še Filip Forsberg in Viktor Arvidsson. Končnih 4:0 je postavil Colin Wilson. Juuse Saros je prvič v karieri ohranil mrežo nedotaknjeno. San Jose je z gol Patricka Marleauja in Justina Brauna z 2:0 porazil Philadelphio.

Nashville je gladko slavil v St. Louisu.
Nashville je gladko slavil v St. Louisu. FOTO: Reuters

V Vancouvru so domači vodili že z 2:0, v prvi četrtini je bil uspešen Ryan Getzlaf, v drugi Rickard Rakell, a se je Anaheim vrnil v igro po zadetkih Louija Erikssona v drugi in Jacka Skilleja v tretji četrtini. Junak tekme je bil Henrik Sedin z golom po štirih minutah in ene sekunde podaljška.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks      3:2
St. Louis Blues - Nashville Predators         0:4
San Jose Sharks - Philadelphia Flyers         2:0
Vancouver Canucks - Anaheim Ducks             3:2 (podaljšek)