New York, 03. 02. 2017 08.50 |

T.Š./STA
1

V hokejski ligi NHL je napadalec San Joseja Patrick Marleau zabeležil lep mejni, dosegel je namreč že svoj 500. gol. San Jose je premagal Vancouver s 4:1, NY Rangers so bili po podaljšku boljši od Buffala (3:2), Philadelphia pa je zmagala proti Montrealu (3:1).

• Vrhunci NHL tekme Philadelphia - Montreal
    02:14
    Vrhunci NHL tekme Philadelphia - Montreal
  • Vrhunci NHL tekme Buffalo - NY Rangers
    01:50
    Vrhunci NHL tekme Buffalo - NY Rangers

Karierni mejnik je 37-letni Patrick Marleau dosegel proti Vancouvru, ko je zabil enega od štirih golov za zmago s 4:1. V tej sezoni je Marleau drugi, ki je dosegel mejo pri številki 500, oktobra je to uspelo tudi Marianu Hossi. Med še aktivnimi v ligi NHL so v tej družbi 500+ še trije; Jaromir Jagr (758), Jarome Iginla (657) in Aleksander Ovečkin (550). Tako kot zadnja dva pa se lahko Marleau pohvali, da je vse gole dosegel za isto moštvo, saj že 19 sezon igra za morske pse. V zgodovini NHL je igralcev s takšnim dosežkom (vsaj 500 zadetkov z eno ekipo) zdaj 18.

Chicago je po treh tekmah spet našel zmagovalni ritem; Patrick Kane in soigralci so dvoboj z Arizono odlično začeli in dobili prvo tretjino s 3:0, potem pa dovolili tekmecem, da se približajo, vseeno pa so na koncu slavili s 4:3.

V Nashvillu se je izkazal domači vratar Pekka Rinne, ki je proti Edmontonu ustavil vseh 31 strelov tekmecev. V zadnjih osmih medsebojnih obračunih teh ekip Rinne ne pozna poraza, že drugič pa je ohranil prazno mrežo. Njegova ekipa je tokrat zmagala Z 2:0. Za zmago sta poskrbela Viktor Arvidsson in Ryan Johansen.

Newyorški rangerji so po podaljšku premagali Buffalo, mož odločitve je bil Chris Kreider, ki je zadel v četrti minuti dodatnega dela. Izkazal se je tudi vratar newyorške ekipe Henrik Lundqvist, ki je skupno zbral 36 obramb.

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:1
Buffalo Sabres - New York Rangers        1:2 (podaljšek)
Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators    2:5
Nashville Predators - Edmonton Oilers    2:0
Dallas Stars - Winnipeg Jets             3:4
St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs    6:1
Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks     3:4
Vancouver Canucks - San Jose Sharks      1:4