Pittsburgh, 04. 02. 2017 09.52 |

T.Š./STA
0

Na vseh petih tekmah hokejske lige NHL so bili razpleti tesni, na nobenem dvoboju razlika med ekipama ni bila večja od enega gola. Dva je odločil podaljšek, v dodatnih minutah je Pittsburgh doma ugnal Columbus s 4:3, Calgary pa v gosteh z istim izidom New Jersey. Florida je z 2:1 premagala Anaheim.

• Vrhunci NHL tekme Florida - Anaheim
    01:10
    Vrhunci NHL tekme Florida - Anaheim
  • Vrhunci NHL tekme Pittsburgh - Columbus
    02:15
    Vrhunci NHL tekme Pittsburgh - Columbus

Florida je doma z 2:1 premagala Anaheim, Carolina z istim izidom Edmonton, domačo zmago je zabeležil tudi Detroit, s 5:4 je bil boljši od New Yorka. Junak tekme v Pittsburghu je bil Phil Kessel, ki je ob svojem jubileju, odigral je 800. tekmo v NHL, dosegel dva gola, tudi odločilnega v četrti minuti podaljška. Napadalec je odprl in zaprl strelski večer, poleg tega prispeval še podajo in povsem zasenčil soigralca Sidneya Crosbyja, ki tokrat ni dosegel gola in ne podaje, kljub temu pa je ostal na vrhu najboljših strelcev lige. Pingvini so po dveh tretjinah vodili s 3:1, če je tako, so njihovi navijači lahko mirni, kajti Pittsburgh je letos dobil vseh 20 tekem, ko je po dveh tretjinah vodil.

Tudi Calgary ni potreboval veliko dodatnega časa, da je v Newarku prišel do dveh točk. Že v drugi minuti podaljška jim je zmago zagotovil Mikael Backlund, da so do podaljška sploh prišli, pa je zaslužen gol Matta Stajana v zadnji tretjini rednega dela. Pri zmagovalcih, ki so v drugi tretjini vodili z 2:0, sta se med strelce vpisala še Sean Monahan in Kris Versteeg, za domače pa so bili natančni Adam Henrique, Pavel Zacha in Kyle Palmieri.

Največ golov je padlo v Detroitu, a nihče ni dosegel več kot dva. Tudi na tej tekmi hokejisti niso bili daleč od podaljška, 28 sekund pred koncem ga je preprečil Danny DeKeyser. Carolina je zmagala že sedmič zaporedoma, Edmontonu ni pomagal nov gol Connorja McDavida, s katerim je še utrdil svoje vodstvo na lestvici najučinkovitejših igralcev.

Izid 2:1 je bil tudi na Floridi, kjer je pri domačih sanjski povratek uspel Jonathanu Huberdeauju. Zanj je bila to prva tekma v sezoni, prvih 51 je izpustil zaradi poškodbe Ahilove tetive in z golom v drugi tretjini odločil tekmo. Podal mu je Finec Alexander Barkov, prav tako povratnik v ekipo, ki je zaradi poškodbe manjkal na zadnjih 15 tekmah.