Toronto, 20. 12. 2017 07.44 |

Ekipa hokejske lige NHL Toronto Maple Leafs je okroglo obletnico obeležila z visoko zmago. Javorovi listi so bili od gostujoče ekipe Carolina Hurricanes boljši s kar 8:1 in so na tak način najlepše obeležili stoletnico kluba.

• Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes
    03:56
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes
  • Vrhunci tekme Nashville Predators - Winnipeg Jets
    04:53
    Vrhunci tekme Nashville Predators - Winnipeg Jets

Toronto je že v prvi tretjini zadel štirikrat, še štiri gole je dodal v zadnji tretjini in se nato poveselil posebne obletnice. Prve tekme NHL so namreč v Torontu odigrali že davnega 19. decembra 1917, med drugim so gledalci v tistem času videli tudi zmago z 10:9 ekipe Montreal Wanderers nad Torontom. Na ledu sta se za domače izkazala Tyler Bozak in Mitch Marner. Oba sta namreč poleg gola dosegla še po tri podaje in tako izdatno pripomogla k visoki zmagi gostiteljev, ki so s tem prekinili negativni niz z zadnjih treh tekem. Za Toronto, ki je sicer igral brez centra Austona Matthewsa, so gole prispevali še James van Riemsdyk, Leo Komarov, Patrick Marleau, Kasperi Kapanen, William Nylander in Connor Carrick, Frederik Andersen pa je ubranil 32 strelov. Edini gol za Carolino je prispeval Jeff Skinner, Scott Darling je ubranil 27 strelov.

Andreas Borgman in Kasperi Kapanen
Andreas Borgman in Kasperi Kapanen FOTO: AP

V ostalih tekmah se domača moštva niso preveč izkazala. Tako so Ottawa Senators s 4:6 izgubili proti Minnesota Wild, New York Islanders s 3:6 proti Detroit Red Wings, Buffalo Sabres z 0:3 proti Boston Bruins, Nashville Predators s 4:6 proti Winnipeg Jets, Arizona Coyotes z 2:3 proti Florida Panthers, Vancouver Canucks s 5:7 proti Montreal Canadiens, Dallas Stars pa po podaljšku s 3:4 proti Washington Capitals. Dve ekipi sta le slavili zmagi na domačem ledu. New York Rangers so bili s 4:1 boljši od Anaheim Ducks, novinci v ligi Vegas Golden Knights pa so s 4:3 premagali Tampa Bay Lightning.

Moštvo Slovenca Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings bo znova igralo v noči na petek, ko k njim v Staples Center prihajajo Colorado Avalanche.

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes    8:1
Ottawa Senators - Minnesota Wild             4:6
New York Rangers - Anaheim Ducks             4:1
New York Islanders - Detroit Red Wings       3:6
Buffalo Sabres - Boston Bruins               0:3
Nashville Predators - Winnipeg Jets          4:6
Dallas Stars - Washington Capitals           3:4 (podaljšek)
Arizona Coyotes - Florida Panthers           2:3