New York, 21. 01. 2018 09.56 |

T.Š./STA
0

V hokejski ligi NHL je bilo v noči na nedeljo na sporedu kar 13 tekem. Kljub poplavi dvobojev Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja niso igrali. Winnipeg je v Calgaryju zmagal po izvajanju kazenskih strelov,

• Vrhunci NHL tekme Calgary - Winnipeg
    01:09
    Vrhunci NHL tekme Calgary - Winnipeg
  • Vrhunci NHL tekme Philadelphia - New Jersey
    02:43
    Vrhunci NHL tekme Philadelphia - New Jersey

Calgary Flames so morali z 1:2 priznati premoč Winnipeg Jets, ki so prekinili niz sedmih zaporednih zmag. Kazenska strela sta zadela Bryan Little in Blake Wheeler, v rednem delu sta gola dosegla Mathieu Perreault za Jets, TJ Brodie je bil uspešen za domače. Minnesota Wild so v rednem delu s 5:2 premagali Tampa Bay Lightning. Philadelphia je doma premagala New Jersey Devils, Travis Konecny, Ivan Provorov in Valtteri Filppula so dosegli gole za zmago.

Edmonton Oilers so vknjižili tretjo zaporedno zmago, ko so doma s 5:2 premagali Vancouver Canucks. Pittsburgh Penguins so pri San Jose Sharks izgubili z 1:2. Conor Sheary je branilcem naslova v četrti minuti zagotovil vodstvo, a sta Timo Meier z golom v 18. in Tomaš Hertl z zadetkom v 42. minuti preobrnila izid.

St. Louis Blues so doma z 2:5 presenetljivo morali priznati premoč Arizona Coyotes. Slednja ekipa z zgolj 11 zmagami iz 48 tekem ostaja najslabša ekipa lige. New York Islanders so v gosteh premagali Chicago Blackhawks s 7:3 in s tem zmanjšali zaostanek za mestom, ki na vzhodu vodi v končnico. Z dvema goloma se je za štirikratne zmagovalce Stanleyjevega pokala izkazal Anthony Beauvillier.

Anžeta Kopitarja in kralje naslednja tekma čaka v noči na ponedeljek, ko bodo v dvorani Staples Center gostili New York Rangers.