Chicago, 05. 01. 2015 07.49 |

Hokejisti Anaheima so v ligi NHL potrdili status najboljše ekipe z zmago po kazenskih strelih s 4:3 proti Nashvillu. Anaheim ima po 41 tekmah 58 točk oziroma štiri več od najbližjih zasledovalcev. Eden teh je tudi Nashville, vodilna ekipa centralne skupine.

• Vrhunci tekme Washington Capitals - Florida Panthers
    03:57
    Vrhunci tekme Washington Capitals - Florida Panthers
  • Vrhunci tekme Chicago Blackhawks - Dallas Stars
    02:06
    Vrhunci tekme Chicago Blackhawks - Dallas Stars

Anaheim je kar sedemnajst od zadnjih 19 zmag dosegel z razliko enega zadetka, od tega štiri po podaljških in štiri po kazenskih strelih. Tokrat je odločilni kazenski strel prispeval Ryan Kesler. "Dobre ekipe vedo, kako dobiti tesne tekme. Tako je tudi v končnici. Če nam že zdaj uspeva zmagovati na takšnih tekmah, bo v takšnih primerih toliko lažje v končnici," meni Kesler. Tako kot Nashville ima 54 točk tudi Chicago, druga ekipa centralne skupine. Chicago je tokrat po podaljšku s 5:4 premagal Dallas, deseto ekipo zahoda. Tesen obračun je odločil zadetek Patricka Sharpa v drugi minuti podaljška.

Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin FOTO: Reuters

Tampa Bay, ki ima prav tako 54 točk in je drugo moštvo vzhodne konference, je v Ottawi zmagala s 4:2. Tyler Johnson je za zmagovalce prispeval dva zadetka. Edmonton, najslabša ekipa lige, pa je s 5:2 premagal New York Islanders, ki tako ostajajo pri 53 točkah in četrtem mestu v vzhodni konferenci. Matt Hendricks je za Kanadčane dosegel dva gola. Carolina, ki ima le točko več od Edmontona in je zadnja v vzhodni konferenci, je po kazenskih strelih z 2:1 odpravila Boston. Ta je trenutno na devetem mestu vzhoda. Pri kazenskih strelih je bil uspešen le Eric Staal.

Washington, šesti na vzhodu, je s 4:3 ugnal Florido, Aleksander Ovečkin je za zmagovalce prispeval gol in podajo. Colorado, zadnji v centralni skupini, pa je na domačem ledu moral priznati premoč enajstemu v vzhodni konferenci Columbusu, ki je zmagal s 4:3. Brandon Dubinsky se je izkazal z dvema zadetkoma, odločilnega pa je minuto in sekundo pred koncem tekme dosegel David Savard.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 2:1 (kazenski streli)
Washington Capitals - Florida Panthers 4:3
Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 2:4
Colorado Avalanche - Columbus Blue Jackets 3:4
Chicago Blackhawks - Dallas Stars 5:4 (podaljšek)
Anaheim Ducks - Nashville Predators 4:3 (kazenski streli)
Edmonton Oilers - New York Islanders 5:2