Boston, 01. 02. 2015 08.16 |

T.Š./STA
1

Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL vknjižili poraz v gosteh pri moštvu Boston Bruins, ki je bilo boljše s 3:1. Zadnji gol so kosmatinci dosegli v prazen gol, prazna pa je ostala tudi strelska statistika slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja.

• Vrhunci tekme Boston Bruins - Los Angeles Kings
    02:00
    Vrhunci tekme Boston Bruins - Los Angeles Kings
  • Vrhunci tekme NY Rangers - Carolina Hurricanes
    02:32
    Vrhunci tekme NY Rangers - Carolina Hurricanes

Za Boston je Brad Marchand zadel dvakrat, za vodstvo z 1:0 v 38. minuti in nato še 17 sekund pred koncem tekme s strelom v prazno mrežo. Chris Kelly je dosegel odločilni gol za zmago v 55. minuti, le dobro minuto in pol zatem, ko so kralji z golom Jordana Nolana izid izenačili. Kellyjev gol so sodniki priznali po pregledu video posnetka, saj se je plošček tako hitro odbil od notranje strani gola, da se je igra na kratko nadaljevala. Slovenski as Anže Kopitar je za kralje sprožil en strel v okvir nasprotnih vrat v slabih 17 minutah igre. Izvrstna sta bila oba vratarja, oba sta ubranila po 30 strelov, uspešnejši je bil Bostonov Tuukka Rask, ki je dobil en gol. Los Angeles, aktualni prvak lige NHL, s 54 osvojenimi točkami zaseda peto mesto v pacifiški skupini in deveto mesto na razpredelnici zahodne konference, tik za mesti, ki še vodijo v končnico prvenstva.

Boston se je tako hokejistom iz mesta angelov maščeval za decembrski medsebojni obračun v Staples Centru, ki so ga kralji dobili z 2:0."Ta tekma je imela bolj pridih končnice kot običajne tekme rednega dela sezone. Pravih priložnosti je bilo malo, saj ni bilo veliko manevrskega prostora, obe moštvi sta res garali za zmago," je po tekmi dejal slovaški veteran Zdeno Chara, ki je s podajo pomagal pri prvem zadetku. Aktualni lastniki najprestižnejše klubske hokejske lovorike Stanleyjevega pokala so se po Bostonu odpravili v prestolnico Washington, kjer bodo v ponedeljek drugič v zadnjih treh letih obiskali Belo hišo. Tam jih bo namreč s tradicionalnim sprejemom prvakov počastil ameriški predsednik Barack Obama.

Montreal Canadiens - Washington Capitals 1:0
Detroit Red Wings - New York Islanders 4:1
Ottawa Senators - Arizona Coyotes 7:2
New Jersey Devils - Florida Panthers 3:1
Winnipeg Jets - Dallas Stars 2:5
Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 1:0
New York Rangers - Carolina Hurricanes 4:1
Boston Bruins - Los Angeles Kings 3:1