Anaheim, 26. 05. 2015 08.18 |

T.Š./STA
2

Hokejisti Anaheima so na peti tekmi finala zahodne konference v ligi NHL po podaljšku premagali Chicago in v zmagah povedli s 3:2. Po rednem delu je bilo 4:4, že v prvi minuti podaljška pa je bilo tekme konec (5:4).

Odločilni zadetek je po 45 sekundah podaljška dosegel Matt Beleskey, izkazala pa sta se tudi Ryan Kesler in Sami Vatanen, oba sta dosegla po gol in podajo. Pri gostih je dva zadetka prispeval Jonathan Toews, Teuvo Teravainen je dodal gol in podajo, Patrick Sharp pa dve podaji. Anaheim je vodil 3:0 po prvi tretjini, tik pred koncem pa s 4:2, a je Toews dosegel dva gola v zadnjih dveh minutah rednega dela tekme. Anaheim je le še zmago oddaljen od tretjega finala lige NHL v zgodovini kluba.

Anaheim je imel v domači dvorani težko delo, čeprav je vsaj med tekmo že vse kazalo, da je dvoboj odločen. Cam Fowler, Kesler in Vatanen so v prvi tretjini poskrbeli za vodstvo domačih s 3:0, v drugi tretjini sta za zanimivo nadaljevanje poskrbela Terevainen in Brent Seabrook, ko pa je Patrick Maroon dobrih pet minut pred koncem povišal na 4:2, je kazalo, da je tekma odločena. A gostje iz Chicaga so v končnici zmogli vrnitev v igro. Junak v dresu gostov je bil Toews, ki je najprej 110 sekund pred koncem poskrbel za priključek, 38 sekund pred koncem pa za izenačenje in podaljšek. A veselje gostov je bilo po zaslugi Beleskeyja kratkotrajno.

Anaheim Ducks
Anaheim Ducks FOTO: Reuters

"To je najpomembnejši gol, ki sem ga dosegel v karieri. Ko ti to uspe, je občutek enkraten. Posebej, če daš gol v domači dvorani. Zdaj nam za finale manjka še ena zmaga," je po odločilnem golu na tekmi dejal Beleskey. Tudi on se zaveda, da dvoboja še ni konec, saj so se trije od petih dvobojev finala zahoda med tema ekipama končali po podaljšku.

Tudi Chicago se nikakor ne predaja, saj je v končnici od leta 2010 kar štirikrat lovil zaostanek z 2:3, moral čez dva dni na šesto tekmo in izsilil sedmi odločilni obračun. Nazadnje je bilo tako lani v konferenčnem finalu z Anžetom Kopitarjem in Los Angeles Kings, kjer pa so kralji dobili sedmo tekmo in na koncu v dvoboju z New Yorkom tudi Stanleyjev pokal.