Anaheim, 16. 04. 2016 07.52 |

Ekipa Tampa Bay Lightning je v prvem krogu končnice severnoameriške hokejske lige NHL doma premagala Detroit Red Wings s 5:2 in na vzhodnem delu vodi z 2:0 v zmagah. Igralci Floride Panthers so na tem delu lige ugnali New York Islanders s 3:1 in izid v zmagah izenačili na 1:1.

• Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Nashville Predators
    03:07
    Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Nashville Predators
  • Vrhunci tekme St. Louis Blues - Chicago Blackhawks
    03:06
    Vrhunci tekme St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

Tak je tudi skupni izid dvoboja med St. Louis Bluesom in Chicago Blackhawks, kjer so na drugi tekmi zahodnega dela slednji zmagali s 3:2. Prav tako v tem delu NHL je ekipa Anaheim Ducks doma klonila v dvoboju z Nashville Predators z 2:3, zato Nashville vodi z 1:0 v zmagah. V Tampi je bil mož odločitve Tyler Johnson s po dvema goloma in podajama, s štirimi točkami pa je izenačil klubski rekord v končnicah, ki ga je maja leta 2011 dosegel Vincent Lecavalier, ki je zadetek in tri asistence dosegel v finalu zahoda na drugi tekmi z Boston Bruins. Johnson je na prvi tekmi z Detroitom zbral dve podaji in je zdaj že pri šestih točkah v seriji. Na Floridi je vratar Panthers Roberto Luongo zaustavil kar 41 strelov, po gol in podajo pa sta za zmagovalce prispevala Reilly Smith in Nick Bjugstad.

Tyler Johnson
Tyler Johnson FOTO: Reuters

Andrew Shaw je ob izenačenem izidu 2:2 štiri minute in 19 sekund pred koncem odločil dvoboj v St. Louisu. Tudi prvi dvoboj teh dveh ekip je bil zelo izenačen in domači so zmagali z 1:0 šele po podaljšku. Tudi tokrat je v zaključku kazalo na zmago gostiteljev, saj je slabih osem minut pred koncem zadel Vladimir Tarasenko po podaji Jorija Lehtere za 3:2, vendar so sodniki po ogledu videoposnetka po dolgem čakanju gol razveljavili, ker je bil Lehtera v prepovedanem položaju. Peti gol je dosegel tudi Filip Forsberg sredi tretje tretjine za Nashville, ki je z Anaheimom po vsega 35 sekundah tudi povedel z 1:0. Uspešen je bil James Neal.