New York, 04. 05. 2016 08.42 |

Na sporedu so bile tri tekme drugega kroga končnice lige NHL. Zmage so osvojile ekipe Tampa Bay Lightning, ki je po podaljšku v gosteh s 5:4 odpravila New York Islanders, St. Louis Blues, ki je bil na domačem ledu s 6:1 boljši od Dallas Stars, in Nashville Predators, ki je doma s 4:1 premagal San Jose Sharks.

John Tavares FOTO: Reuters

Hokejisti Tampa Bay Lightning so z zmago na tretji tekmi polfinala vzhodne konference lige NHL v seriji z otočani povedli z 2:1 v zmagah. Junak tekme v Brooklynu je bil Brian Boyle, ki je utišal domače navijače dve minuti in 48 sekund po koncu rednega dela z golom za zmago. Podaljšek je izsilil 22-letni Rus Nikita Kučerov z zadetkom 39 sekund pred zvokom sirene. Pred tem sta moštvi bili kar trikrat izenačeni. Kučerov je prišel do svojega še sedmega zadetka v končnici. Po koncu tekme je bil zelo jezen trener otočanov Jack Capuano, ki je prepričan, da je Boyle deset sekund pred odločilnim strelom z ramo udaril branilca Thomasa Hickeyja v brado. Sodnik prekrška ni videl, trener pa je prepričan, da bi morali Boyla suspendirati. V konferenčnem polfinalu na Zahodu je St. Louis Blues z visoko zmago v seriji proti Dallas Stars prav tako povedel z 2:1 v zmagah. Slab večer je imel 32-letni vratar Dallasa Finec Antti Niemi, ki se je na drugi tekmi polfinala zelo dobro znašel, tokrat pa je povsem odpovedal, potem ko je spustil kar tri ploščke v svojo mrežo v prvih 12 strelih na gol. V drugi tretjini ga je zamenjal rojak Kari Lehtonen.

Hokejisti Nashville Predators pa so v polfinalni seriji proti San Jose Sharks po dveh porazih le prišli do prve zmage ter tako znižali zaostanek v zmagah na 1:2.