Pittsburgh, 17. 05. 2016 07.44 |

Hokejisti Pittsburgha so v drugi tekmi finala vzhodne konference hokejske lige NHL po podaljšku s 3:2 premagali Tampo in izenačili izid v seriji na 1:1. Tekmo je le po 40 sekundah dodatne igre odločil Sidney Crosby, ki je v pravem času prekinil svojo strelsko sušo, v polno je zadel po osmih tekmah premora.

Matt Murray
Matt Murray FOTO: AP

V 113. tekmi končnice v karieri je bil to zanj prvi gol v podaljšku. "Bil je čas, da zadenem, mislim, da sem si gol popolnoma zaslužil," je bil po tekmi zadovoljen zvezdnik Pittsburgha. Zanimivo je, da so vsi goli v rednem delu padli v prvi tretjini. Gostitelji so tekmo odlično začeli, po desetih minutah z goloma Matta Cullena in Phila Kessla vodili z 2:0, toda Anton Stralman in Jonathan Droin sta poskrbela za izenačenje. "Nismo odigrali najboljše tekme. Tampa je hitra ekipa, a pri svoji hitrosti dela tudi napake, kar je treba izkoristiti. Mi smo nekatere izkoristili, toda za zmago v seriji bo potrebno igrati bolje," je po tekmi dejal domači napadalec Tyler Johnson, njegov soigralec Patric Hornqvist, s šestimi goli skupaj s Kesslom najboljši strelec ekipe v končnici. "Mislim, da smo bili precej boljši in da smo zasluženo zmagali. V tretji tretjini in podaljšku smo jih povsem nadigrali, zmagali pa bi lahko že prej." Besede Šveda potrjujejo tudi število obramb vratarjev, domači "rookie" Matt Murray je ubranil 19, gostujoči Rus Andrej Vasiljevski, ki je na vratih zamenjal poškodovanega Bena Bishopa, pa 38.