Winnipeg, 28. 11. 2016 08.11 |

Čeprav je bil lani izbran za drugega najboljšega trenerja lige NHL, Florido Panthers pa je popeljal v končnico s klubskim rekordom, je Gerard Gallant po zadnjem porazu ostal brez službe. "Sporočili so mi, da sem prost," je dejal novinarjem, medtem ko se je vkrcal v taksi in zapustil PNC Areno v Severni Karolini.

• Vrhunci tekme Winnipeg Jets - Nashville Predators
    02:25
    Vrhunci tekme Winnipeg Jets - Nashville Predators
  • Vrhunci tekme Edmonton Oilers - Arizona Cardinals
    01:14
    Vrhunci tekme Edmonton Oilers - Arizona Cardinals

Gerard Gallant, ki je na Florido prišel 2014, je klub zapustil pri izkupičku 11-10-1. Zadnji poraz mu je zadala Carolina, ki je vse svoje tri zadetke dosegla v drugi tretjini v razmaku slabih treh minut in pol. Hkrati je bil na vratih gostiteljev natančen Michael Leighton, ki je ubranil 31 strelov. To je bil njegov prvi nastop v ligi NHL po januarju 2013, ko je bil še član Philadelphie. Še en vratar je imel sinoči uspešen prvenec. Anthony Stolarz je prvič v karieri stal med vratnicami na tekmi lige NHL, ubranil 29 strelov in odločilno pripomogel k zmagi Philadelphie Flyers proti Calgary Flames (5:3).

"Nikoli si nisem predstavljal, da bom začel z zmago. To je izjemno pomembno za motivacijo in samozavest," je dejal Stolarz, ki je večino kariere preživel v American Hockey League, rezervni vratar v ligi NHL pa je bil že 26-krat.

Carolina Hurricanes - Florida Panthers    3:2
Edmonton Oilers - Arizona Cardinals       1:3
Winnipeg Jets - Nashville Predators       3:0
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning       4:1
Philadelphia Flyers - Calgary Flames      5:3
NY Rangers - Ottawa Senators              0:2