Glendale, 02. 12. 2016 08.37 |

T.Š./STA
0

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL v noči na petek po srednjeevropskem času gostovali v Glendalu pri Arizona Coyotes in slavili tesno zmago s 4:3. Kapetan kraljev Anže Kopitar je v statistiko vpisal dve podaji, eno tudi pri odločilnem golu kraljev za tesno zmago.

Odločilni gol za šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah je dosegel Trevor Lewis, med podajalci je bil tudi kapetan kraljev Anže Kopitar. Hrušičan je v statistiko vpisal dve podaji v 23 minutah in 44 sekundah igre, dvakrat je ustrelil na gol Phoenixa. Lewis je zadel za 4:3, ko je bilo do konca tekme na semaforju še 4:05 minute, kraljem pa je uspelo zadržati izid in po včerajšnjem porazu proti San Joseju priti do še šeste zmage v zadnjih sedmih nastopih. Jordan Nolan je k zmagi prispeval svoja prva dva gola to sezono, vratar Jeff Zatkoff pa je zbral 25 obramb in dobil le en gol. Prvo tretjino je branil Peter Budaj, ki pa je dobil dva gola od šestih strelov na vrata kraljev in je prepustil mesto Zatkoffu po prvi tretjini.

Za kojote je v uvodni tretjini dvakrat zadel Martin Hanzal, obakrat pa je bil podajalec Michael Stone. Vratar Mike Smith je zbral 29 obramb, vendar je dvakrat klonil v zadnjih sedmih minutah tekme. Kralje naslednja tekma čaka v nedeljo, ko bodo gostovali pri vodilni ekipi vzhodne konference, Montreal Canadiens.

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings          3:4
(Anže Kopitar: 2 podaji, 2 strela na gol v 23:44 minute za LA)
Boston Bruins - Carolina Hurricanes          2:1 (kazenski streli)
Buffalo Sabres - New York Rangers            4:3
Pittsburgh Penguins - Dallas Stars           6:2
Washington Capitals - New York Islanders     0:3
Ottawa Senators - Philadelphia Flyers        2:3 (podaljšek)
Detroit Red Wings - Florida Panthers         1:2 (podaljšek)