Anaheim, 11. 05. 2015 07.42 |

Hokejisti Anaheima so drugi finalisti zahodne konference lige NHL, kamor se je že uvrstil Chicago. V peti tekmi je Anaheim po podaljšku ugnal Calgary s 3:2 in se uvrstil v finale. Odločilni gol je v 63. minuti dosegel Corey Perry.

• Vrhunci tekme Washington Capitals - New York Rangers
    02:39
    Vrhunci tekme Washington Capitals - New York Rangers
  • Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Calgary Flames
    02:44
    Vrhunci tekme Anaheim Ducks - Calgary Flames

Calgary je z goloma Jirija Hudlerja in Johnnyja Gaudreauja dvakrat povedel, a sta na drugi strani poravnala Ryan Kessler in v 41. minuti Matt Beleskey, zato je zmagovalca dal šele dodaten igralni čas. Kljub porazu in izločitvi iz bitke za Stanleyjev pokal pa je trener Calgaryja Bob Hartley vse skupaj prenesel zelo športno. "Navijam zanje. Dali smo vse, kar smo lahko. Zaslužili so so si. Bili so boljše moštvo in le kapo dol pred ekipo, ki je tako borbena in tako trdo gara. Sreča ni imela ničesar pri tem, da so nas premagali."

John Gibson
John Gibson FOTO: Reuters

Na vzhodu finalista še čakajo. New York Rangers so ponoči s 4:3 zmagali v Washingtonu ter poravnali izid v zmagah na 3:3. Chris Kreider je v uvodni tretjini poskrbel za vodstvo gostov z 2:0, v drugem delu je znižal Jason Chimera. Ko sta za New York v zadnjem delu za 4:1 zadela še Rick Nash in Dan Boyle, je kazalo, da je zmagovalec odločen. Jevgenij Kuznecov in Jason Ward pa sta do 51. minute gostitelje pripeljala na 3:4 in v zadnjih devetih minutah je Washington skušal vse za izenačenje, izid pa se ni več spremenil.

V drugem polfinalu na vzhodu se merita Tampa Bay in Montreal, hokejisti iz Tampe vodijo s 3:2 v zmagah, morebitna že odločilna tekma v Tampi pa bo na sporedu v noči na sredo.