Washington, 28. 04. 2017 08.10 |

Prvo tekmo dvoboja 2. kroga končnice na vzhodu proti Washingtonu so Pittsburgh v gosteh dobili z izidom 3:2. V vzhodni konferenci je dobro začela Ottawa, ki je prvo tekmo konferenčnega polfinala proti New York Rangers dobila z rezultatom 2:1.

• Vrhunci NHL tekme Washington - Pittsburgh
    01:40
    Vrhunci NHL tekme Washington - Pittsburgh
  • Vrhunci NHL tekme Ottawa - NY Rangers
    03:02
    Vrhunci NHL tekme Ottawa - NY Rangers

Prvaki hokejske lige NHL Pittsburgh Penguins uspešno nadaljujejo nastope v končnici prvenstva. Čeprav ima v polfinalu vzhoda prednost domačega igrišča ekipa Washington Capitals, so jim pingvini že takoj na prvi tekmi odvzeli to prednost. Pittsburgh je slavil zmago s 3:2, dva gola je dosegel prvi zvezdnik moštva Sidney Crosby in to v razmaku pičlih 52 sekund, odločilni gol pa je dosegel Nick Bonino sedem minut in 24 sekund pred koncem tekme. Za gostitelje sta gola dosegla Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznjecov. V strelih je bilo 35:21 za Washington.

V Ottawi je bil junak branilec Erik Karlsson, ki je gol za zmago dosegel štiri minute in11 sekund pred koncem tekme. Otawa je zmagala z 2:1 in povedla z 1:0 v zmagah v seriji. Moštva igrajo na štiri zmage. Prvi gol je za gostitelje dosegel Ryan Dzingel, izenačil je Ryan McDonagh. V strelih je bilo 43:32 za Ottawo.