Nashville, 10. 05. 2016 08.41 |

T.Š./STA
0

Polfinalna dvoboja zahodne konference hokejske lige NHL med St. Louisom in Dallasom ter Nashvillom in San Josejem bo odločila sedma tekma. Dallas je s slavjem v gosteh s 3:2 izid v zmagah izenačil na 3:3, to pa je uspelo tudi Nashvillu, ki je doma po podaljšku premagal San Jose s 4:3.

• Vrhunci tekme St. Louis - Dallas
    02:48
    Vrhunci tekme St. Louis - Dallas
  • Vrhunci tekme Nashville - San Jose
    02:53
    Vrhunci tekme Nashville - San Jose

V St. Louisu je bil za zmago zvezd iz Dallasa, te so že v prvi tretjini dosegle vse tri zadetke, najbolj zaslužen vratar Kari Lehtonen s 35 obrambami. Ključno je zbral 20 sekund pred koncem po strelu Jadena Schwartza. "Poskušam ostati sproščen, slediti ploščku in odigrati tako, kot sem prejšnjih 59 minut in pol. To je lahko reči, ampak danes je delovalo," je ameriškim medijem dejal Lehtonen. Mattias Janmark, Jason Spezza in Vernon Fiddler so bili strelci za goste, Alexander Steen in Patrik Berglund pa sta bila uspešna pri domačih.

V Nashvillu pa je zmago domačih v tretji minuti podaljška zagotovil Viktor Arvidsson s svojim prvim golom v končnici NHL. "Neverjetno. Najprej niti nisem videl, da je šel plošček v mrežo. Gledalci pa so ponoreli in nisem vedel, kaj bi naredil sam s sabo ... Bilo je res lepo," je pojasnil Šved, ki je prejšnji mesec dopolnil 23 let.

San Jose je tekmo sicer dobro začel, po zadetkih Chrisa Tierneyja je vodil z 2:0. Roman Josi in Ryan Johansen sta izid izenačila, v zadnji tretjini je goste najprej v vodstvo popeljal Logan Couture, podaljšek pa je izsilil Colin Wilson v 53. minuti.