Edmonton, 08. 04. 2015 09.41 |

V ligi NHL so navijači ekipe Los Angeles Kings doživeli nov hladen tuš, saj so Anže Kopitar po porazu v Vancouvru na turneji po Kanadi, z 2:4 izgubili tudi v Edmontonu. Z novim porazom so vse dlje od uvrstitve v končnico. Slovenski reprezentant se tokrat ni vpisal med strelce.

Anže Kopitar FOTO: Reuters

Hokejisti ekipe Los Angeles Kings se zagotovo ne bodo z veseljem spominjali kanadske turneje, na kateri so skušali priti do prepotrebnih zmag in uvrstitve v končnico lige NHL, s tem pa tudi do ubranitve lanskoletnega naslova. Toda po porazu v Vancouvru, ko so izgubili po kazenskih strelih, so kralji nov hladen tuš doživel še v Edmontonu. Domačini, ki so že zdavnaj izgubili vse možnosti za napredovanje in so ena najslabših ekip v ligi, so goste preko Matta Fraserja povedli na začetku druge tretjine. Jake Muzzin je izid izenačil, na odmor pa so z golom prednosti, vendarle odšli domači hokejisti z golom Benoita Pouliota. Ladja gostov se je začela še bolj nagibati v 46. minuti, ko je v polno zadel Tyler Pitlick. Z golom Drewa Doughtyja so se kralji domačinom približali na gol zaostanka, nato močno pritisnili na njihova vrata, toda Matt Fraser je dve sekundi pred koncem tekme zapečatil njihovo usodo.

Do konca rednega dela lige NHL čakata kralje še dve tekmi, gostovanje pri Calgaryju in domača tekma proti San Joseju.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 4:2
New Jersey Devils - New York Rangers 2:4
Philadelphia Flyers - New York Islanders 5:4
Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 4:3
Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 3:2
St Louis Blues - Winnipeg Jets 0:1
Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 1:2
Colorado Avalanche - Nashville Predators 3:2