Detroit, 10. 03. 2015 08.14 |

T.Š./STA
1

V hokejski ligi NHL je bilo na sporedu pet tekem. Detroit je ugnal Edmonton s 5:2, New York Islanders je po podaljških slavil v Torontu s 4:3, odločilni gol je dosegel kapetan John Tavares.

• Vrhunci tekme Detroit Red Wings - Edmonton Oilers
    01:52
    Vrhunci tekme Detroit Red Wings - Edmonton Oilers
  • Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - NY Islanders
    01:44
    Vrhunci tekme Toronto Maple Leafs - NY Islanders

Drugouvrščena ekipa vzhodne konference New York Islanders je šele v podaljšku strla odpor Toronta, zmagoviti gol pa je v peti minuti nadaljevanja prispeval kapetan John Tavares. Kanadska ekipa je po dveh tretjinah vodila z 2:0, potem ko sta zadela David Booth in Peter Holland in so vodili tudi s 3:1. A so otočani v zadnji tretjini stvari postavili na glavo in z goli Tylerja Kennedyja, Fransa Nielsena in Caseyja Cizikasa uprizorili preobrat, dva gola za izenačenje na 3:3 so dosegli v 30 sekundah. Rdeča krila iz Detroita so na domačem ledu na kolena položili Edmonton. Za gostitelje sta po gol in podajo prispevali Teemu Pulkkinen, Riley Sheahan in Pavel Dacjuk, po zadetek pa sta prispevala še Niklas Kronwall in Justin Abdelkader. Izkazal se je tudi Henrik Zetterberg s tremi asistencami, medtem ko sta za goste iz Kanade zadela Rob Klinkhammer in Nail Yakupov.

V olimpijskem Vancouvru se je odvijal ogorčen boj, odločitev o zmagovalcu pa je padla v sami končnici tekme, ko je dobre tri minute pred koncem odločilni gol dosegel Zack Kassian. Za kanadsko ekipo je zadel še Bo Horvat, medtem ko je do današnje tekme najboljšo ekipo v NHL, ki je zbrala 91 točk, zadel Emerson Etem. Nashville se je z zmago v Arizoni in po porazu Anaheima v Vancouvru zavihtel na prvo mesto v zahodni konferenci, zmagoviti gol pa je v podaljšku dosegel James Neal. Končna odločitev med San Josejem in Pittsburghom je padla šele v "loteriji". V rednem delu je za gostitelje zadel Matt Nieto, za goste Sidney Crosby, v izvajanju kazenskih strelov pa je zmagoviti gol za kalifornijsko moštvo v osmi seriji strelov prispeval Tommy Wingels.